Samsung Galaxy S23 FE pojawi się w Europie z procesorem Exynos. Tego się obawialiśmy. Jednak wczoraj dotarła do nas bardzo ciekawa informacja. Galaxy S23 FE będzie miał lepiej zoptymalizowany procesor niż Galaxy S22, który jest wyposażony w tą samą jednostkę.

galaxy s23 fe
Galaxy S23 FE

Exynos 2200 z Galaxy S22, to nie ten sam Exynos 2200 z Galaxy S23 FE. To są bardzo dobre wiadomości, bo trochę obawiałem się, że procesor mógłby przekreślić tego smartfona.

Obawiam się jeszcze o cenę Galaxy S23 FE, która może być za wysoka. Jednak tutaj zajmijmy się wynikami testów, które pojawiły się na stronie Galaxy Club.

samsung galaxy s22 sm s901b geekbench scores jpg
Wyniki testów Galaxy S22
samsung galaxy s23 fe sm s711b geekbench scores jpg
Wyniki testów Galaxy S23

Jak to możliwe?

Dzięki powyższym liczbą mamy już jakiś wgląd w to, co możemy zobaczyć po premierze Galaxy S23 FE. Mnie to nastawia optymistycznie, ale dopiero testy po oficjalnej prezentacji zweryfikują ten model. Osobiście wolę poczekać ze dwa miesiące od premiery danego smartfona i dopiero wtedy zobaczyć opinie użytkowników.

Pierwsze recenzje nie zawsze są miarodajne, bo w kilka tygodni nikt nie jest w stanie wyłapać wszystkiego. Nikt nie jest w stanie sprawdzić wydajności smartfona w tak krótkim czasie. Nowy smartfon zawsze będzie się dobrze spisywać po zakupie, po wyjęciu z pudełka. Dopiero kolejne miesiące weryfikują taki sprzęt.

Wracając do wspomnianych testów. Były wykonane na smartfonach z tym samym procesorem, taką samą ilością pamięci RAM i tym samym systemem Android 13. Więc jak to możliwe, że wyniki są różne i wypadają na korzyść Galaxy S23 FE?

Najwyraźniej Samsungowi udało się lepiej zoptymalizować oprogramowanie. Ponadto istnieje szansa, że Galaxy S23 FE ma lepsze chłodzenie, co pozwala urządzeniu zapewnić znacznie bardziej stabilną wydajność w dłuższym okresie czasu.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

2 komentarze

  1. Drenaż baterii w 4h pusto na tym chińskim procesorze. Niech już się skończą ośmieszać z tym ich exynosem l, s22 jest nie do normalnego używania, bateria po paru H pada. Telefon dla osób biurowych co mają pod ręką ładowarkę

Skomentuj mój tekst