Podczas ostatniego Galaxy Unpacked, Samsung zaoferował przedsmak zupełnie nowej kategorii produktów wearable, prezentując jedynie efektowne wideo i nazwę: Galaxy Ring. Teraz otrzymaliśmy więcej informacji i oficjalne zdjęcia.

Redaktorka The Verge miała okazje przetestować Galaxy Ring i podzieliła się swoją opinią. Nie jest to recenzja, bo spędziła z nim za mało czasu, a na dłuższe testy przyjdzie nam jeszcze poczekać. Allison Johnson podała, że Galaxy Ring jest niezwykle lekki i dostępny w trzech kolorach, choć Samsung podkreśla, że produkt końcowy może ulec zmianie. Redaktorka zaznacza, że Samsung ma pójść o krok dalej w kwestii czujników otoczenia (ambient sensing).

Wiceprezes Samsunga odpowiedzialny za zdrowie cyfrowe, Dr Hon Pak, nie powiedział dokładnie, co za czujniki są w pierścieniu, ale wspomniał, że będzie on mógł analizować nasz sen, sprawdzając nasze tętno, ruchy i jak oddychamy podczas snu. Dr Pak zaznaczył też, że Samsung będzie współpracował z firmą Natural Cycles – tak jak robi to już przy zegarkach Galaxy, dodając funkcje śledzenia cyklu miesiączkowego i płodności – co oznacza, że Galaxy Ring będzie konkurencją dla podobnego produktu, pierścienia Oura.

Galaxy Ring ma też wprowadzić nową funkcję do aplikacji Samsung Health, nazwaną My Vitality Score. Będzie ona opierać się na badaniach z University of Georgia i będzie uwzględniać cztery aspekty: jakość snu, aktywność fizyczną, tętno spoczynkowe oraz zmienność tętna.

Właściciele pierścienia Galaxy Ring będą również mogli określić cele zdrowotne i otrzymywać powiązane aktualizacje, a także wskazówki w formie czegoś, co nazywa się Booster Cards. Nowe funkcje mają pojawić się w aplikacji Galaxy Health jeszcze w tym roku.

Prototypy Galaxy Ring, które były przedstawione redaktorom, były dostępne w trzech kolorach: platynowym srebrze, ceramicznej czerni i złocie. Galaxy Ring ma lekko wklęsły kształt, a każdy kolor był oferowany w rozmiarach od 5 do 13. Jednak Samsung nie pozwolił na fotografowanie pierścienia.

Kiedy Galaxy Ring trafi na półki sklepowe? Wszystko, co Samsung mówi na ten moment, to że Galaxy Ring pojawi się jeszcze w tym roku, więc możemy czekać kilka miesięcy. Cena pozostaje tajemnicą.

Następne duże wydarzenie z premierą flagowych telefonów Samsunga to wprowadzenie Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6 w drugiej połowie roku, i możliwe, że Ring dołączy do nowych składanych modeli. Więc, pozostaje nam czekać na kolejne wydarzenie Samsung Galaxy Unpacked.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst