Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że seria Galaxy S20 ma otrzymać aktualizację Android 14 i One UI 6. Dziś okazuje się, że Samsung przez pomyłkę uwzględnił te modele w przypisach na swojej stronie. Błąd poprawił i wzmianka o smartfonach zniknęła już ze strony.

Wracamy więc do stanu sprzed tej informacji. Seria Galaxy S20 oficjalnie nie otrzyma najnowszego oprogramowania. Szkoda, bo smartfony są jeszcze w rękach wielu użytkowników, którzy na pewno czekali na takie wiadomości.

One UI 6 dla Galaxy S23

W artykule Samsung podał listę urządzeń, które będą miały dostęp do ulepszonej aplikacji Galaxy Enhance-X po zainstalowaniu aktualizacji One UI 6.0. Na liście znalazły się serie Galaxy S23, S22, S21 i S20, seria Galaxy Note 20, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip (LTE), Galaxy Z Flip 5G, Galaxy A54 i Galaxy A53.

W zasadzie lista potwierdzałą, że te urządzenia spełniają kryteria i otrzymają Androida 14. Wiedzieliśmy, że seria Galaxy S20, seria Galaxy Note 20, Galaxy Z Flip (LTE), Galaxy Z Flip 5G i Galaxy Z Fold 2 nie spełniała pewnych wymogów. Te telefony zostały wprowadzone na rynek w 2020 roku z Androidem 10 na pokładzie. Otrzymały aktualizacje do Androida 11, Androida 12 i Androida 13. Samsung zobowiązał się do zapewnienia im tylko trzech głównych aktualizacji systemu operacyjnego Android, więc nie kwalifikują się do Androida 14.

Jednak umieszczenie tych modeli w przypisie na wspomnianej stronie mogło być mylące. Niestety, ale wiemy już, że nie ma co liczyć na Androida 14 w serii Galaxy S20.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst