Android 14 i One UI 6 są dostępne dla coraz większej liczby użytkowników. Niedawno pisaliśmy o aktualizacji dla Galaxy M34, a teraz mamy informacje o nowym oprogramowaniu dla popularnego Galaxy M53. Na razie najnowsza wersja systemu i nakładki jest dostępna tylko na rynku indyjskim, ale wkrótce powinna pojawić się w Polsce.

Samsung Galaxy M53

Galaxy M53, jeden z popularniejszych smartfonów Samsunga, otrzymał nową aktualizację oprogramowania w Indiach. Aktualizacja ta wprowadza interfejs One UI 6, który bazuje na systemie Android 14 i oferuje wiele nowych funkcji i usprawnień. Wersja oprogramowania układowego dla tej aktualizacji to M536BXXU4DWL2 i zawiera również najnowszą poprawkę zabezpieczeń z listopada 2023 r., która naprawia kilka luk w systemie.

Można mieć pretensje do Samsunga, że ich system aktualizacji podzielony jest na różne regiony. Klienci z Indii otrzymują taką aktualizację zaraz po klientach z Rosji i to może wkurzać wielu użytkowników. W miarę dobrze opisano to na blogu Sammobile. Wspomniano tam, że firma co raz lepiej radzi sobie z aktualizacjami i to jest bardzo dobry znak, biorąc pod uwagę, że w ofercie ma ogromną ilość modeli. Jednak i tak użytkownikom ciężko zrozumieć pewne procesy i wcale się temu nie dziwię. Nie jestem osobą, która da się „zabić” za najnowsze oprogramowanie i poczekam sobie w kolejce, ale trochę irytuje mnie takie podejście. Dlaczego użytkownicy z Polski nie dostają One UI 6 równocześnie z tymi z Indii?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst