Kto z was kojarzy smartfon Samsung Galaxy A82? To właśnie on jest zaprezentowany na głównym zdjęciu. Mogliście o nim przeczytać przede wszystkim dzięki nietypowemu, jak na firmę Samsung, rozwiązaniu. Chodzi o rozsuwaną obudowę i wykorzystanie aparatów. Tylna kamerka, po wysunięciu obudowy obracała się w przednim kierunku. Dzięki takiemu zabiegowi jedna kamera była wykorzystywana jako przednia i tylna. To spowodowało, że o Galaxy A80 było trochę głośno, później zginął w lesie innych smartfonów. W tej chwili, jeśli spojrzycie na Allegro, jest to dobry wybór w tej cenie.

Dlaczego jednak uważam, że następca (Galaxy A82) może być hitem? Oczywiście, mogę się mylić, bo jestem tylko zwykłym Kowalskim. Jednak dla mnie podejście firmy jest bardzo dobre i zasługuje na pochwały. Samsung zastosuje w nim procesor 855 lub 855+, wszystko zależy od tego jakie informacje przeczytacie. Uważam, że to dobra informacja, bo flagowy procesor z 2018 roku (S855) i 2019 roku (S855+) jest dobrym rozwiązaniem nawet dzisiaj. Nie każdy potrzebuje wydajności na poziomie Snapdragona 888.

Od dwóch lat korzystam ze smartfona bazującym na procesorze Snapdragon 855 i wiem, że wystarczy mi na najbliższe lata. Jeśli tylko nie umrze śmiercią naturalną.

Zastosowanie flagowego procesora z poprzednich lat będzie miało sens tylko w przypadku zastosowania odpowiedniej ceny. Jeśli jednak Samsung sprzeda go swoim odbiorcom jako nowość i będzie tak go reklamować, to gę być zawiedziony ceną smartfona. Jest to nietypowa sytuacja i ciężko przewidzieć politykę producenta.

Jednak już samo założenie, wykorzystanie starszych i sprawdzonych rozwiązań, podoba mi się bardzo. Niestety, ale na ten moment nic więcej nie wiemy i można się tylko domyślać czy Samsung będzie szedł dalej w rozsuwaną obudowę. Byłoby miło, bo Galaxy A80 prezentuje się bardzo fajnie i w tym przypadku chowany aparat jest praktycznym rozwiązaniem.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst