Samsung Galaxy A55, kolejny kandydat do tytułu najbardziej opłacalnego telefonu roku, zaczyna coraz częściej pojawiać się w internecie. Tym razem urządzenie zostało dostrzeżone na oficjalnej stronie wsparcia technicznego Samsunga w Europie, co może sugerować, że jego premiera jest tuż za rogiem. W międzyczasie, możecie przeczytać recenzję Samsunga Galaxy A54.

Nowe informacje o Galaxy A55

Na portugalskiej witrynie Samsunga pojawiły się oficjalne strony pomocy technicznej dedykowane modelowi Galaxy A55. Chociaż strony te nie ujawniają zbyt wielu szczegółów, potwierdzają numer modelu SM-A556B oraz dostępność wariantów pamięci 128 GB i 256 GB dla europejskich konsumentów. To, że Samsung przygotowuje już wsparcie dla nadchodzącego urządzenia, może wskazywać na bliską datę premiery.

Zajrzałem sobie na polską stronę Samsunga i tutaj również jest już dostępna wzmianka o Galaxy A55.

galaxy a55 na stronie samsunga

Co już wiemy o Galaxy A55

Galaxy A55 ma się wyróżniać płaskim panelem tylnym i wyświetlaczem, trzema okrągłymi wycięciami na aparat oraz ekranem Infinity-O. Design urządzenia nawiązuje do stylistyki Galaxy S24. Jednak będzie się on wyróżniał tzw. „Key Island„. Jest to unikalne rozmieszczenie bocznych przycisków, które nadaje telefonowi nowoczesny charakter. Taki sam projekt przygotowano w przypadku Galaxy A35. Jeśli spojrzycie na obydwa telefony, to ciężko będzie wam znaleźć różnice.

Galaxy A55 zdjecie 4

Pod względem specyfikacji, Galaxy A55 ma być napędzany przez nowy procesor Exynos 1480, który jest pierwszym układem Samsunga wyposażonym w procesor graficzny AMD. To obiecujące połączenie może zwiastować znaczące ulepszenia w dziedzinie gier mobilnych. Czy będzie jednak odczuwalne w codziennej pracy?

Wydajność Exynosa 1480

Choć poprzedni model, Galaxy A54, był solidnym urządzeniem, w pewnym momentach można było odczuć spadek wydajności. Aktualizacja One UI 6 poprawiła to trochę, ale nie da się ukryć, że na rynku znajdziecie wydajniejsze telefony do 2000 złotych. Wstępne testy procesora Exynos 1480 nie zapowiadały rewolucji wydajnościowej, jednak obecność procesora graficznego AMD RDNA2 może przynieść znaczącą poprawę, szczególnie dla miłośników gier.

Największą nowością w Exynos 1480 jest zastosowanie procesora graficznego Xclipse 530, opartego na architekturze AMD RDNA2. Ta sama technologia była wykorzystana w zeszłorocznym Exynosie 2200, co już wtedy było dużym krokiem naprzód. Chociaż Exynos 1480 nie będzie dysponował najnowszym procesorem graficznym AMD opartym na RDNA3, jak to ma miejsce w Exynosie 2400 w Galaxy S24, to jednak spodziewana jest znacząca poprawa wydajności graficznej w porównaniu z Exynosem 1380.

Jeśli chodzi o wydajność procesora, wyniki benchmarków dla Exynosa 1480 mogą nie wydawać się rewolucyjne, szczególnie w porównaniu z Exynosem 1380. Wstępne testy sugerują, że skok wydajnościowy jest niewielki. Kluczowe będzie, jak nowy chipset wpłynie na ogólne wrażenia z użytkowania urządzenia, zwłaszcza w kontekście płynności interfejsu i szybkości działania aplikacji.

Kiedy premiera Galaxy A55?

Samsung Galaxy A55 z każdym dniem przybliża się do oficjalnej premiery. Pojawienie się urządzenia na stronie wsparcia technicznego w Europie jest jasnym sygnałem, że debiut jest już blisko. Z niecierpliwością czekam na więcej informacji i ostatecznej dacie wprowadzenia na rynek telefonu Galaxy A55.

Jeśli miałbym obstawiać, to moim zdaniem premiera odbędzie się w połowie marca 2024, ale nie mam żadnych informacji na ten temat. Są to tylko moje przypuszczenia. Wiem jednak, że Galaxy A55 stanie się hitem sprzedażowym. Może nie od razu, ale po jakimś czasie od premiery będzie ciekawym telefonem i ma szanse na kolejny tytuł najbardziej opłacalnego smartfona roku.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst