Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Obydwa smartfony w najniższych cenach znajdziecie tutaj:

Zanim zacznę, przyznam, że sam miałbym duży dylemat, ponieważ oba smartfony są bardzo dobre. Jednak każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, więc warto je dokładnie porównać. Na blogu Androidowy jest recenzja smartfona Galaxy A54 oraz recenzja smartfona Edge 40 Neo. Tym razem jednak postaramy się zestawić te dwa telefony ze sobą i zdecydować, którego lepiej kupić. Na stronie pojawiło się również porównanie i ranking smartfonów Samsung Galaxy. Zachęcam do lektury.

Obydwa smartfony możecie kupić w podobnych cenach. Czasami zdarzają się promocje na wybrany model i kwoty mogą się różnić. Kilka razy w roku firma Samsung oferuje promocję, w której klienci otrzymują zwrot określonej kwoty. Ale ogólnie, obydwa modele są bardzo popularne i często pojawiają się na nie promocje.

Obydwa smartfony w najniższych cenach znajdziecie tutaj:

Samsung Galaxy A54 recenzja i porównania do Edge 40 neo. Którego smartfona wybrać?

Ekran – Galaxy A54 czy Edge 40 Neo?

Galaxy A54 i Edge 40 Neo charakteryzują się świetnymi wyświetlaczami. Jeden i drugi mogę śmiało polecić, bo w obydwóch przypadkach jest to bardzo wysoka półka. Jednak w przypadku Galaxy A54 mowa o ekranie Super AMOLED. Więc możecie liczyć na funkcję Always on Display, której nie znajdziecie w Motoroli Edge 40 Neo. Dla mnie nie byłby to wyznacznik, ale wiem, że użytkownicy smartfonów zwracają na to uwagę.

Jednak ostatecznie jest to wybór pomiędzy bardzo dobrym ekranem, a bardzo dobrym ekranem. Galaxy A54 i Edge 40 Neo oferują odświeżanie 120 Hz i 144 Hz. Kąty widzenia są bardzo dobre i jasność stoi na wysokim poziomie. Ciężko mi znaleźć jakiekolwiek minusy w przypadku tych ekranów. Galaxy A54 posiada ekran 6,4″, a Edge 40 Neo wyposażono w ekran 6,55″.

recenzja edge 40 neo 5

Muszę tutaj zaznaczyć jeszcze, że Motorola Edge 40 Neo została wyposażona w lekko zakrzywiony ekran na bokach. Samo w sobie nie jest to wadą i tak tego nie traktuję. Jednak część z was nie lubi takich rozwiązań i warto mieć to na uwadze. Ja również nie przepadam za tą technologią, ale w przypadku omawianego smartfona nie przeszkadzało mi to w ogóle. Moim zdaniem jest to rozwiązane bardzo dobrze. Tak samo jak w przypadku Motorola Edge 40 Pro.

Wykonanie.

Tutaj lepiej wypada Motorola Edge 40 Neo. Wykonanie Galaxy A54 również stoi na wysokim poziomie, ale przegrywa pleckami z połyskiem i większą wagą. Ogólnie sprawia wrażenie (i tak jest w rzeczywistości) bardziej topornego smartfona. Edge 40 Neo jest bardzo smukłym i eleganckim smartfonem, który prezentuje się zdecydowanie lepiej w porównaniu z Galaxy A54.

Oprócz wyglądu różnicę można „zauważyć” w wadze. Biorąc do ręki obydwa smartfony od razu wyczujecie różnicę. Na papierze wygląda to śmiesznie mało, bo 30 gramów jest niewielką różnicą. Jednak w rzeczywistości można to odczuć i mam wrażenie, że to też kwestia wyważenia. Galaxy A54 wydaje się cięższy niż wskazuje na to specyfikacja. Natomiast Motorola jest idealnie wyważona.

Jeśli chodzi o jakość wykonania i wytrzymałość, to w obydwóch przypadkach można napisać, że jest to wysoka półka. Jasne, w smartfonie Samsunga zastosowano plecki z połyskiem, więc tutaj pojawią się ryski. Jednak jakość materiałów w Motoroli i u konkurenta stoją na wysokim poziomie. Każdy powinien być zadowolony.

Galaxy A54 One UI

System i jakość działania.

Tutaj sprawa jest prosta. Fani Samsunga i systemu One UI będą szli w kierunku Galaxy A54. Użytkownicy, którzy zrazili się do tego rozwiązania nigdy już nie wybiorą smartfona tej firmy. Z kolei ktoś, kto szuka czegoś bardziej minimalistycznego powinien wybrać smartfona Motoroli. Jest to system, który daje możliwości konfiguracyjne, ale jednocześnie sprawia wrażenie, że jest czystym Androidem. Oczywiście, tak nie jest, ale nakładka w Edge 40 Neo jest lekka, prosta i przyjemna.

Osoby szukające bardziej zaawansowanych rozwiązań i „całkowitego” ekosystemu, powinny zainteresować się One UI 6. W smartfonie Galaxy A54 znajdziecie wszystko to, co znajduje się we flagowych smartfonach Samsunga. No prawie wszystko, bo zabrakło tutaj funkcji Samsung DeX i kilku zaawansowanych funkcji fotograficznych.

Trzeba jeszcze dodać, że Samsung wygrywa dłuższym wsparciem jeśli chodzi o aktualizacje systemu i łatkami bezpieczeństwa. Tak to się prezentuje w rzeczywistości.

Długość wsparcia Motorola Edge 40 Neo (info):

  • system Android: dwie aktualizacje systemu,
  • bezpieczeństwo: trzy lata aktualizacji.

Długość wsparcia Samsung Galaxy A54 (info):

  • system Android: cztery aktualizacje systemu,
  • bezpieczeństwo: pięć lat aktualizacji.

Dzięki temu wiemy, że Edge 40 Neo dostanie maksymalnie aktualizację do Androida 15. Natomiast Galaxy A54 będzie aktualizowany do Androida 17. Jeśli chodzi o aktualizacje bezpieczeństwa, to Motorola zakończy wspierać swój telefon pod koniec 2026 roku, a Samsung pod koniec 2027 roku. Jest to spora różnica w podejściu producentów i tutaj zdecydowanie wygrywa Samsung.

Jeśli chodzi o samą jakość działania systemów, to obydwa modele stoją na tym samym poziomie. Dla jednych lepsze wrażenie będzie sprawiać Motorola, bo wielu osobom wydaję się, że ich nakładka działa szybciej. Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, ale z czasem to zanika. Tym bardziej, że Samsung w One UI 6 poprawił więcej elementów i dzięki temu system jest jeszcze lepszy.

Bateria.

Jeśli chodzi o baterię, to Galaxy A54 jest lepszym wyborem niż Edge 40 Neo. Pomimo tej samej pojemności, Motorola coś popsuła w tym modelu. Może naprawią to jakąś aktualizacją, ale na ten moment zarządzanie energią w Galaxy A54 deklasuje telefon Motoroli. Więc, jeśli stawiasz sobie pytanie Galaxy A54 czy Edge 40 Neo – gdzie jest lepsza bateria? Tutaj sprzęt Samsunga wygrywa o kilka długości. Jeśli jednak szukasz czegoś jeszcze mocniejszego, to tutaj znajdziesz smartfona Samsung Galaxy z dobrą baterią.

Recenzja Edge 40 neo aparat

Podsumowanie.

W podsumowaniu chciałem tylko dodać, że jakość zdjęć w Galaxy A54 i Edge 40 Neo jest na podobnym poziomie. Minimalnie lepiej wypada smartfon Samsunga, ale w obydwóch przypadkach powinniście być zadowoleni.

Czas na podsumowanie i werdykt, którego smartfona wybrać – Galaxy A54 czy Edge 40 Neo? Mój wybór pokrywa się z tym, co zostało pokazane na kanale MKBHD. Według mnie Galaxy A54 ma najlepszy stosunek ceny i możliwości. Ten smartfon, w tym przedziale cenowym, ma wszystko czego oczekiwałbym od sprzętu. Znajdziecie tutaj świetny ekran, dobre wykonanie, świetny system, bardzo dobrą baterię, bardzo dobre aparaty i długie wsparcie producenta.

Galaxy A54 nie wyróżnia się niczym specjalnym. Nie wyskakuje z tłumu i krzyczy żeby zwrócić na niego uwagę. Jednak nie można tego zaliczyć do wad, bo jest to smartfon bardzo dobry i jego elementy sprawiają, że ogólnie wygrywa z większością smartfonów w podobnej cenie. Jasne, Motorola jest zgrabniejsza, na papierze ma lepsze odświeżanie i jest lżejsza. Jednak więcej elementów przemawia na korzyść Samsunga. Taki jest mój wybór, a Wasz?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst