Samsung Galaxy A54 jest jednym z lepszych smartfonów ze średniej półki. Zanim doczeka się aktualizacji One UI 6 producent udostępnia na smartfona kilka mniejszych poprawek. Użytkownicy zaczynają dostawać właśnie jedną z takich aktualizacji, tym razem chodzi o poprawkę bezpieczeństwa.

Jak sprawdzić aktualizację systemu? Przejdź do ustawień Androida i wybierz Aktualizacja oprogramowania. Tam musisz wybrać opcję sprawdzania, czy jest nowe oprogramowanie. Musisz kliknąć przycisk Pobierz i zainstaluj. Telefon wyszuka aktualizację i zainstaluje ją automatycznie. Chyba nie muszę wspominać, że smartfon musi być naładowany.

Najnowsza wersja oprogramowania oznaczona jest jako A546VSQS5AWI1. Verizon w USA jako pierwszy rozpoczął jej wdrożenie. Zawiera ona aktualizacje dotyczące 12 konkretnych luk bezpieczeństwa związanymi z telefonami Samsung Galaxy. Jedna z tych podatności mogłaby potencjalnie pozwolić atakującym na zdalne wykonanie kodu w telefonie. Mimo że aby wykorzystać tę podatność, atakujący musiałby mieć fizyczny dostęp do urządzenia, to i tak jest to niebezpieczne w pewnym stopniu.

Najnowsze oprogramowanie naprawia jeszcze inne luki bezpieczeństwa, ale nie mamy listy z informacjami. Jeśli nie widzicie najnowszej aktualizacji, to i tak bądźcie pewni, że się pojawi. Jest ona wdrażana stopniowo i nie ominie Polski.

Galaxy A54 jest jednym z lepszych smartfonów z Androidem w swojej klasie. Teraz pozostaje czekać na wycenę Galaxy S23 FE i zobaczymy, czy Samsung dobrze wypełni lukę pomiędzy średnią półką, a flagowcem Galaxy S23.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst