Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Informacje na temat Galaxy A25, które podałem w zeszłym miesiącu, znalazły potwierdzenie. Więcej źródeł zgadza się co do specyfikacji tego modelu, która jest zgodna z tym, co opisywaliśmy na blogu. Samsung Galaxy A25 zapowiada się na hit sprzedażowy, ponieważ jego parametry i długie wsparcie powinny przekonać użytkowników do zakupu. Nie będzie to smartfon najszybszy, ale powinien zadowolić wielu klientów i mieć dobrą cenę. Przynajmniej taką mam nadzieję.

Galaxy A25 cena i premiera

Specyfikacja Galaxy A25

Według plotek, Galaxy A25 będzie miał 6,5-calowy ekran AMOLED Full HD+ z odświeżaniem 90 Hz. Smartfon będzie napędzany przez Exynos 1280, który współpracować będzie z 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Telefon będzie również obsługiwał sieć 5G. Taka specyfikacja powinna wystarczyć wielu użytkownikom do codziennej pracy. Osobiście wolałbym coś szybszego od firmy MediaTek niż średniej jakości Exynos 1280, ale i tak nie jest najgorzej.

Premiera Galaxy A25

Oficjalnie nie ma jeszcze daty premiery. Jednak mamy pewną wskazówkę, która pojawiła się kilka dni temu na forum społeczności Samsunga. Kilka dni temu udostępniono, oczywiście nieoficjalny, harmonogram aktualizacji Android 14 i One UI 6 dla urządzeń Samsung Galaxy. Na tamtej liście znajduje się Galaxy A25 z datą 01.12.2023. Moglibyśmy się spodziewać, że nadchodzący smartfon właśnie wtedy ujrzy światło dzienne. Jest jednak jedno „ale”.

Jak już wcześniej wspomniałem, niektóre źródła podają, że Galaxy A25 miałby się pojawić na rynku z zainstalowanym systemem Android 14 i One UI 6. Dlatego umieszczenie go na liście z harmonogramem mogło być niedopatrzeniem. Oczywiście, mogli tym samym zdradzić datę premiery, ale nic jeszcze nie wiadomo. Jednak scenariusz, w którym Galaxy A25 deniutuje z systemem Android 14 byłby lepszy dla użytkowników, ponieważ mieliby dłuższy okres wsparcia systemu. Jeśli smartfon pojawiłby się z wersją Android 13 na pokładzie, to można by oczekiwać aktualizacji do systemu Android 17. Natomiast jeśli Galaxy A25 wystartowałby z najnowszą wersją systemu Google, to można by liczyć na aktualizację tego modelu aż do Androida 18.

Cena i dostępność

Nie mam żadnych informacji i nie chcę powtarzać niepotwierdzonych plotek. Jednak wydaje się bardzo prawdopodobne, że Galaxy A25 trafi na polski rynek. Nie wiemy jednak, jaka będzie jego cena.

Podsumowanie

Samsung Galaxy A25 ma szansę stać się bestsellerem i jestem tego pewien. Czy to będzie najlepszy smartfon w swoim przedziale cenowym? Raczej nie. Czy to będzie najczęściej polecany smartfon na forach o Androidzie? Raczej nie. Ale co z tego? Skoro wielu użytkowników ceni sobie płynność systemu One UI i parametry Galaxy A25 w pełni im wystarczą.

Jeśli weźmiemy pod uwagę dostępność u operatorów i możliwość zwrotu za zakup od Samsunga, to otrzymujemy gotowy hit sprzedażowy. Wielu użytkowników zwraca uwagę na markę i jeśli mają do wyboru Samsunga, Oppo lub Xiaomi w tej samej cenie, to prawdopodobnie wybiorą pierwszą opcję. Można pisać o tym, że Apple i Samsung często są w tyle za konkurencją, która oferuje lepsze parametry w tych samych cenach. Jednak Ci dwaj giganci wygrywają systemami, w które zainwestowali niemałe pieniądze.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst