Wygląda na to, że Samsung postanowił cofnąć się w czasie i wrócić do designu, który wielu z nas mogło już zdążyć zapomnieć – kwadratowy Galaxy Watch ma szansę na comeback. Pamiętacie Galaxy Gear z 2013? Ten mały kwadracik na nadgarstku, który miał nas przekonać, że przyszłość nosi się na ręce.

Okrągłe smartwatche Samsunga zdążyły już stać się klasyką. „Okrągłość” Galaxy Watch była jak wygodne buty, które idealnie pasują od pierwszego założenia. Ale Samsung, niczym modowy rewolucjonista, chce przypomnieć nam o urokach kwadratowych zegarków.

Przez moment można pomyśleć, że to próba przywrócenia ducha dawnych czasów. W końcu Gear S2 zapoczątkował erę okrągłych zegarków z obrotową ramką, a teraz nagle wracamy do kwadratów? Dla mnie jest to krok wstecz, ale czy dla wszystkich?

Nie jest do końca jasne, czy Samsung przedstawi kwadratowy zegarek już przy okazji najnowszej serii Galaxy Watch 7. W szeregach Samsunga, propozycja renesansu kwadratowej bryły wzbudza zróżnicowane reakcje. Rodzi się pytanie, czy to ekscytacja na myśl o czymś zupełnie nowym, czy może jednak zdrowa rezerwa: „Czy to rzeczywiście mądry ruch?”.

Co na to fani serii Galaxy Watch, którzy przez lata przywykli do okrągłych tarcz? Przekonanie ich do ponownego zaakceptowania kwadratu może być nie lada zadaniem. Czy Samsung ma plan, jak to osiągnąć?

Czas pokaże, jak zmiana ta zostanie przyjęta na rynku. Samsung, jak stary magik, chce wyjąć z kapelusza coś, co już kiedyś tam było – kwadratowy zegarek. Ja nie lubię magików, tak samo jak kwadratowych zegarków.

To prawie jakby Samsung chciał nas przekonać, że dobra zmiana to stara zmiana. Gear S2 przecież wprowadził nas w erę okrągłych smartwatchy z obrotową ramką, co wydawało się być dobrym posunięciem. Obecne zegarki Samsung Galaxy są dobrze zaprojektowane. Przyszłe modele mogą kroczyć ścieżką Apple Watch.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst