Jeśli kiedykolwiek szukaliście tanich lotów, to na pewno ktoś wam polecał wyszukiwarkę Google Flights (Loty Google). Oczywiście, że w sieci jest mnóstwo innych portali oferujących wyszukiwanie tanich lotów. Sam często zaglądam do serwisu Kayak, ale wydaję mi się, że Google chce przejąć większą część rynku dla siebie.

To co wprowadza Google nie jest żadną rewolucją, przynajmniej jeśli chodzi o śledzenie cen. Te zostały wprowadzone dopiero przed chwilą. Jednak zostaną dobrze przyjęte przez fanów tej wyszukiwarki, bo pozwolą jeszcze lepiej monitorować ceny ulubionych lotów.

google flight1

Gdy włączysz śledzenie cen, Google automatycznie powiadomi Cię, jeśli ceny lotów znacznie spadną. Możesz skonfigurować śledzenie określonych dat lub możesz włączyć śledzenie cen w zakresie „Dowolne daty”. Ta ostatnia opcja pozwoli na śledzenie cen lotów w zakresie od trzech do sześciu wybranych miesięcy.

Gwarancja ceny lotu.

Google wprowadza jeszcze „łapanie gwarancji ceny”. Polega to na tym, że przy niektórych lotach pojawia się plakietka z gwarancją ceny. Daje to pewność, że cena nie spadnie poniżej tej, którą zapłaciliście. Jeśli jednak, przed samym odlotem, cena spadnie poniżej tej gwarantowanej, to Google zwróci różnice ceny za pomocą Google Pay. Brzmi dobrze.

Gwarancja ceny dostępna póki co dostępna jest tylko w USA, w ramach pilotażowego programu. A dokładniej rzecz biorąc, funkcja dotyczy lotów ze Stanów Zjednoczonych. Jaką daję gwarancję ten program?

W ramach ceny gwarantowanej możesz odzyskać różnicę między ceną rezerwacji a najniższą ceną biletu. Aby odzyskać pieniądze, różnica w cenie musi być większa niż 5 USD. Możesz otrzymać do 500 USD zwrotu rocznie w ramach maksymalnie 3 otwartych rezerwacji z ceną gwarantowaną jednocześnie. Zwrot nastąpi po rozpoczęciu pierwszego lotu w zarezerwowanym planie podróży.

Google wprowadza również lepszy i wygodniejszy podgląd na średnie ceny. Dzięki powyższej funkcji zobaczycie, czy wybrany lot ma cenę wyższą niż ostatnie średnie ceny, czy jest w standardowej cenie, czy może jest to jedna z najniższych cen w ostatnim czasie. Bardzo przydatne, ale trzeba wziąć pod uwagę jeszcze terminy, w których przeglądamy loty.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst