Xiaomi zapowiada dużą ofensywę na rynku mobilnym. Dowiadujemy się o nowym, bardzo wydajnym smartfonie Xiaomi 13T Pro, który ma mieć premierę za niecały miesiąc. Teraz przyszedł czas na informacje o nowym tablecie Redmi Pad SE. Jest to kolejny ciekawy sprzęt, który trafi na rynek. Wcześniej mieliśmy przywitać w Polsce tablet Xiaomi Pad 6

Wcześniej pojawiały się plotki, że wersja SE będzie mniejszym odpowiednikiem Redmi Pad lub po prostu drugą generację Redmi Pad. Jednak, zdecydowano się na inny wariant – Redmi Pad SE będzie uboższą wersją znanego Redmi Pad. Fani serii Redmi Pad mogą odetchnąć z ulgą i dalej muszą czekać na informacje o drugiej generacji tego modelu. Ale ulgą jest to, że Redmi Pad SE jest oddzielnym bytem, bo ma mieć gorsze parametry.

Redmi Pad SE

Specyfikacja Redmi Pad SE:

  • Wyświetlacz: LCD, 11 cali, rozdzielczość 1920×1200 pikseli, odświeżanie 90 Hz
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 680
  • RAM: 4 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 128 GB
  • Bateria: 8000 mAh, ładowanie 18 W przez USB-C
  • Głośniki: 4 z Dolby Atmos
  • Aparat tylny: 8 MP
  • Aparat przedni: 5 MP
  • Inne: złącze słuchawkowe 3,5 mm, Android 13 z nakładką MIUI 14

Xiaomi zapowiada nowy tablet, Redmi Pad SE, który zadebiutuje na rynku jako gorsza wersja modelu Redmi Pad. Urządzenie będzie wyposażone w 11-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920×1200 pikseli i odświeżaniu 90 Hz, napędzane procesorem Qualcomm Snapdragon 680. Redmi Pad SE będzie miał 4 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, a także akumulator o pojemności 8000 mAh z ładowaniem 18 W przez port USB-C i cztery głośniki z Dolby Atmos. Na tyle znajduje się aparat 8 MP, a na przodzie 5 MP. Urządzenie będzie działało na Androidzie 13 z nakładką MIUI 14 dla tabletów i będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: szary, zielony i różowy..

Ponadto, tutaj również chciałbym wspomnieć o tym, że liczyłbym na większe zaangażowanie producenta w oprogramowanie swojego sprzętu. Ekosystem Xiaomi ma ogromny potencjał i mógłby zagrozić ekosystemowi Samsunga z One UI. A jeśli nie zagrozić, to wprowadzić realną konkurencję. Xiaomi posiada wszystko by powalczyć w tym elemencie – komputery, smartfony, tablety, zegarki i telewizory. Brakuje im tylko odpowiedniego połączenia tych kropek. Nakładka MIUI nie jest wykorzystana w pełni i brakuje dedykowanych aplikacji.

Zatem, premiera Redmi Pad SE nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale spodziewa się, że będzie to miało miejsce podczas najbliższej konferencji razem z innymi nowymi urządzeniami Xiaomi. Już niebawem dojdzie do prezentacji Xiaomi 13T Pro i każdy liczy na to, że wtedy Xiaomi zaprezentuje wiele innych sprzętów, w tym nowe tablety.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane
Skomentuj mój tekst