Wytrzymały telefon z dobrą baterią, świetnym aparatem, kosztujący w granicach rozsądku. To marzenie wielu potencjalnych klientów. Rozczaruję Was. Taki sprzęt nie istnieje.  Jednak można znaleźć ciekawego smartfona. Trzeba tylko iść z nim na pewne kompromisy.

Pancerne smartfony to temat rzeka. Prowadząc poprzedni blog przetestowałem ich sporo. Producenci lubią się przechwalać, że ich produkt jest prawie niezniszczalny, ale rzeczywistość łatwo weryfikuje ich jakość. Miałem w rękach wiele chińskich wynalazków i chińskich modeli pod płaszczykiem polskiej produkcji. Mam też traumatyczne doświadczenie z modelami Cat. Na rynku jest już lepiej, ale i tak można trafić na pancerny telefon z wrażliwością emo.

Nie przedłużając wstępu, od jutra zaczynam testy nowego modelu Doogee S88 Pro. Smartfona, który na papierze prezentuje się bardzo dobrze. Oczywiście praktyka zweryfikuje zachwalanie się producenta, ale można liczyć, że chociaż bateria będzie mocnym ogniwem w tym modelu. Wartość 10 000 mAh robi wrażenie i mam nadzieję, że pod tym względem Doogee S88 Pro nie zawiedzie.

Specyfikacja Doogee S88 Pro:

  • Waga: 372g
  • Wymiary: 171.6 x 85.5 x 18.7mm
  • System operacyjny: Android 10
  • Ekran: 6.3″ (2160×1080); 450 cd/m²
  • Pamięć operacyjna (RAM): 6Gb
  • Pamięć wewnętrzna (ROM): 128GB
  • Aparat: 21Mp Sony IMX230 (tył); 16 MP (przód)
  • Procesor: Mediatek Helio P70
  • Bateria: 10000mAh

W ciemno mogę obstawiać, że aparat w tym modelu będzie tylko dodatkiem. Jednak jest to normalne w tego typu smartfonach, że producenci priorytety przesuwają w stronę innych elementów. Mowa oczywiście o obudowie, odporności i baterii. Na tym warto się skupiać wybierając podobne rozwiązania. Jeśli ktoś szuka super wydajności i świetnych aparatów, to od razu powinien zmienić adres poszukiwań.

s88pro r1

Będę też skupiać się na jakości połączeń, szczególnie na jakości sygnału GPS. Jest to o tyle ważne, że takie konstrukcje często są wybierane przez osoby podróżujące w różnych warunkach. Takie modele to dobre rozwiązanie na kilkudniowe wyprawy z plecakiem. Oczywiście, rozmiary i waga robią swoje. Jednak można wtedy zrezygnować z powerbanka, przynajmniej jednego. Do tego dochodzi spokój psychiczny, bo są małe szanse, że smartfon odmówi posłuszeństwa po upadku lub w deszczu. Pytanie brzmi, jak się będzie sprawować GPS w trudniejszych warunkach?

Smartfon Doogee S88 Pro dostępny jest na stronie producenta, Aliexpress i wielu chińskich sklepach, jak np. Gearbest. Kosztuje od około 220 dolarów (Aliexpress) do 299 dolarów (Gearbest).

To nie będzie wpis sponsorowany. Testowany smartfon nie trafi do mnie od producenta, ani nie dostałem go z żadnego sklepu.

Jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście żebym szczególnie zwrócił na coś uwagę, to piszcie śmiało.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst