Humane Ai Pin ma być alternatywą dla smartfona, którą możesz nosić przez cały dzień. Ten mały gadżet to osobisty asystent w kształcie przypinki, który w pełni bazuje na AI. Jego cena wynosi 700 dolarów i trudno jest wyjaśnić, co dokładnie robi, ale warto zobaczyć film pokazowy na stronie producenta. To nie jest tylko „concept-art”, ale realny produkt.

humane ai pin

Zanim wyśmiejecie pomysł, że coś takiego mogłoby zastąpić smartfony, przypomnijcie sobie komentarze na temat smartfonów, a nawet wcześniej, kiedy zwykłe komórki pojawiały się na rynku. Wiele osób również odrzucało takie pomysły, ale rynek je potwierdził. Nie jestem w stanie ocenić, czy to się sprawdzi, ale gdyby ktoś poprosił mnie o opinię, powiedziałbym, że smartfony będą nadal popularne. Jednak nie lekceważę takich rozwiązań, bo świat się rozwija, ludzie się zmieniają, AI stale się poprawia i kto wie? Może za kilka lat coś takiego będzie powszechnym widokiem na ulicach.

Poniżej zobaczcie filmik prezentujący ten gadżet.

W przeciwieństwie do prezentacji, która wydaje się dość osobliwa i sekciarska, zapowiedzi robią pozytywne wrażenie. Przyznaję, że jest to jedna z nielicznych rzeczy, która mogłaby namieszać na rynku, ale na ten moment jest obarczona podatkiem od nowości. Cena jest jeszcze zaporowa. Nie oszukujmy się, kwota 700 dolarów za przypinkę AI jest niesamowicie wysoka.

Pin AI jest urządzeniem, które umożliwia komunikację z różnymi modelami AI za pomocą specjalnego oprogramowania nazywanego AI Mic. Według Humane, firma współpracuje z Microsoft i OpenAI, a Pin korzysta głównie z GPT-4 do generowania odpowiedzi. Pin działa na systemie operacyjnym Cosmos, który automatycznie dobiera najlepsze narzędzia do obsługi zapytań, bez konieczności instalowania i zarządzania aplikacjami.

Humane w swoim urządzeniu zredukowało interfejs użytkownika praktycznie do zera. Nie będziesz musiał korzystać z ekranu głównego ani przejmować się ustawieniami i kontami. Porozumiewanie się na linii użytkownik – AI Pin odbywa się za pomocą głosu lub dotyku. Mówisz, co chcesz zrobić lub dowiedzieć się, a on to wykonuje lub zwraca odpowiedzi. To są ogólne zadania, które zostały przedstawione w prezentacji.

Zatem pytanie brzmi, co ten gadżet potrafi naprawdę, że warto płacić za niego aż 700 dolarów? Do najważniejszych funkcji AI Pin należy: czytanie wiadomości i połączenia głosowe; funkcja „nadrób zaległości”, która podsumowuje twoje e-maile; skanowanie jedzenia kamerą, aby sprawdzić wartości odżywcze; tłumaczenie na żywo. Ponadto urządzenie ma służyć jako rodzaj przenośnej wyszukiwarki opartej na LLM. Firma zamierza także dodać funkcje nawigacji i zakupów, a także umożliwić programistom tworzenie własnych aplikacji.

Czy to wszystko wystarczy żeby zdobyć popularność na miarę smartfonów? Co myślicie?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst