W połowie sierpnia informowałem, że Google wprowadza nowy wygląd przeglądarki Chrome. Jednak, wtedy trzeba było włączyć go we „flagach”. Była to funkcja jeszcze trochę eksperymentalna. Wszystko działało bardzo dobrze, ale nowy wygląd był tylko dla chętnych.

Wczoraj na blogu Google pojawiła się informacja, że nowy wygląd przeglądarki Chrome i Chrome Web Store trafią do wszystkich. Nie trzeba będzie niczego włączać w ukrytych ustawieniach. A jest na co czekać, bo zmiany są zdecydowanie na plus. Szczególnie w przypadku Chrome Web Store.

Nowy wygląd przeglądarki Chrome.

Customize Chrome color palette

Przeglądarka Google otrzymuje aktualizację i dzięki temu otrzyma wygląd stylu Material You. Nowa odsłona powinna pojawić się u wszystkich w nadchodzących tygodniach.

Jak podaje wiceprezes Chrome na blogu:

W oparciu o nasz język projektowania Material You odświeżyliśmy ikony Chrome, koncentrując się na czytelności i stworzyliśmy nowe palety kolorów, które lepiej uzupełniają karty i pasek narzędzi.

Parisa Tabriz

Zmiany zostały udostępnione z okazji 15 lat przeglądarki Chrome na rynku.

Nowy wygląd Chrome Web Store.

Nie tylko przeglądarka Chrome otrzymała wygląd w stylu Material You. Takiej zmiany doczekał się również „sklep” z rozszerzeniami dla przeglądarki.

ChromeWebstore Inline2

Muszę przyznać, że na to czekałem bardziej. Bo wygląd Chrome Web Strore zaczynał być trochę archaiczny. Teraz, trzeba to przyznać szczerze, wygląda na czasie. Do tego poprawiono wyszukiwanie za pomocą kategorii, dodano nowe i rozszerzono funkcję sprawdzania bezpieczeństwa.

Tutaj obecny wygląd Chrome Web Store:

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 8 9 2023 112714 chrome.google.com

Poniżej nowy wygląd Chrome Web Store:

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 8 9 2023 112358 chromewebstore.google.com

Zwiększono bezpieczeństwo.

Chociaż to powinno stać na pierwszym miejscu, to wiem, że większość użytkowników zwraca uwagę na wygląd. Jednak Google poprawia poziom bezpieczeństwa i to znacznie. Na blogu wyjaśniono to w ten sposób:

Bezpieczne przeglądanie Google w Chrome automatycznie chroni Cię, zgłaszając niebezpieczne strony i pliki. Wcześniej działał poprzez sprawdzanie każdej wizyty w witrynie z lokalnie przechowywaną listą znanych złych witryn, która jest aktualizowana co 30 do 60 minut. Jednak domeny phishingowe stały się bardziej wyrafinowane – a obecnie 60% z nich istnieje krócej niż 10 minut, co utrudnia ich zablokowanie.

Google

Trzeba przyznać, że jest to bardzo ważne, bo Google będzie sprawdzać niebezpieczne witryny w czasie rzeczywistym. Ta funkcja trafi do wszystkich również w nadchodzących tygodniach.

Aby zablokować te niebezpieczne witryny w momencie ich uruchomienia, aktualizujemy Bezpieczne przeglądanie, dzięki czemu będzie teraz sprawdzać witryny pod kątem znanych złych witryn Google w czasie rzeczywistym. Skrócenie czasu między identyfikacją a zapobieganiem zagrożeniom pozwala nam na poprawę ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem o 25%. Ta aktualizacja zostanie wprowadzona do Chrome w nadchodzących tygodniach.

Google

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst