Już jest. Xiaomi 14 Ultra debiutuje w Chinach. Xiaomi wprowadza na rynek nowy telefon, który wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi, w tym głównym aparatem z 1″ matrycą (Sony LYT-900) oraz zmienną przysłoną. Wszystko idzie zgodnie z planem, tak jak informowałem o tym wcześniej.

Cena startowa wynosi 6,499 juanów (około 904 dolary) za wersję z 12GB RAM i 256GB przestrzeni na dane. Kwota wzrasta do 7,799 juanów (około 1,084 dolary) za model z 16GB RAM i 1TB przestrzeni na dane. Na rynku pojawi się również specjalna edycja tytanowa w cenie 8,799 juanów (około 1,224 dolary). Xiaomi 14 Ultra trafi do sprzedaży 27 lutego.

Choć na razie Xiaomi ujawniło tylko chińskie szczegóły dotyczące premiery 14 Ultra, to międzynarodowa premiera telefonu odbędzie się niebawem. CEO Xiaomi, Lei Jun, zapowiedział, że telefon zostanie zaprezentowany podczas prezentacji firmy na Mobile World Congress w Barcelonie.

Xiaomi 14 Ultra zadebiutuje w Hiszpanii, gdzie pojawi się obok modelu Xiaomi 14, który pojawił się w Chinach w październiku ubiegłego roku. Oczekuje się, że urządzenia będą dostępne w Europie, ale nie zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek amerykański.

Xiaomi 14 Ultra grip do aparatu

Podkreślając fotograficzne możliwości telefonu, Xiaomi przywraca do życia zestaw fotograficzny dla modelu 14 Ultra, który dodaje do urządzenia uchwyt na aparat i przycisk spustu migawki. Zestaw łączy się przez USB-C i zawiera dodatkową baterię o pojemności 1,500mAh oraz niestandardowe kontrolki, które można używać do regulacji przysłony, czasu naświetlania lub ISO. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, które zmienia telefon w ciekawy aparat kompaktowy.

Dodatkowy zestaw, który ma ułatwić fotografowanie jest czymś w rodzaju gripa. Coś, co znają użytkownicy klasycznych aparatów i doceniają takie rozwiązania. Dzięki temu aparat trzyma się lepiej w dłoni, jest dłuższa żywotność baterii i są dodatkowe przyciski.

Ale to, co dzieje się w samym telefonie, jest jeszcze ważniejsze. Obok głównego sensora 50-megapikselowego z jednocalową matrycą, znajdziemy również trzy dodatkowe aparaty 50-megapikselowe: teleobiektyw z 3,2-krotnym zoomem optycznym; peryskop z 5-krotnym zoomem optycznym; oraz ultrawide z polem widzenia 122 stopni. Aparaty te umieszczone są w dużym, okrągłym wzniesieniu aparatu, a nie w kwadratowym, jak to ma miejsce w modelach 14 i 14 Pro.

Podobnie jak modele 14 i 14 Pro, 14 Ultra napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, a jego ekran są taki sam jak w 14 Pro. Ma on 6,73 cala, rozdzielczość 1440p oraz maksymalną częstotliwość odświeżania i maksymalną jasność wynoszącą odpowiednio 120Hz i 3,000 nitów. Całe urządzenie jest również odporne na kurz i wodę, dzięki normie IP68.

Xiaomi 14 Ultra ma przewagę nad 14 Pro pod względem pojemności baterii, która wynosi 5,300mAh, a nie 4,880mAh. Jednak prędkość szybkiego ładowania wynosi 90W, a nie 120W jak w Xiaomi 14 Pro. Mimo to, można oczekiwać, że rzeczywiste różnice w czasie ładowania przy tak wysokich mocach będą stosunkowo niewielkie. Xiaomi 14 Ultra można również szybko ładować bezprzewodowo z mocą do 80W.

Więcej informacji na temat telefonu można spodziewać się w ciągu kilku dni, kiedy Xiaomi wprowadzi go na rynek międzynarodowy podczas MWC. Wtedy też powinniśmy poznać polską cenę. Tanio nie będzie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst