Na głównym zdjęciu COROS Apex 42mm. Nie ma on związku z postmarketOS, oprócz tego, że jest zegarkiem.

PostmarketOS na rynek trafił około 4 lat temu i od tamtego czasu zyskał sporą popularność. Mowa oczywiście o środowisku, które interesuje się Linuxem, bo system nigdy nie trafił do szerszego grona odbiorców.

Tydzień temu zaprezentowano pierwszy oficjalny interfejs o nazwie Asteroid UI, który ma być dedykowany elektronice noszonej (np. smartwatch). Co prawda, już wcześniej pojawiały się jakieś projekty, ale należało je traktować jako jeszcze większe ciekawostki, a nie prawdziwe projekty. Obecne rozwiązanie również nie zawojuje rynku, ale pokazuje w jakim kierunku zmierzają twórcy.

Obecnie trwają prace nad systemem, który wspiera zegarki LG, Sony, Asus i Mobvoi. Między innymi dlatego należy traktować to jako ciekawostkę. Tak samo jak prawie wszystkie dystrybucje Linuxa na smartfony (nie liczę tu Androida). Osoby, które myślą, że postmarketOS na zegarki szturmem zdobędzie rynek, są po prostu w błędzie. Z drugiej strony, takie projekty są nam bardzo potrzebne, bo stymulują rozwój innych rozwiązań.

PostmarketOS i AsteroisOS testowane są na:

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst