Nie korzystam z przeglądarki Chrome na Androidzie z kilku powodów. Jednym z nich jest ograniczona konfiguracja. W Chrome dla Androida nie ma opcji przeniesienia paska wyszukiwania na dół ekranu. Uważam to za duży błąd i Google nie słucha użytkowników, przynajmniej tych z zielonego systemu.

11 najlepszych przeglądarek na Androida – zobacz, którą wybrałem.

Jak to jest, że firma nie dba o użytkowników swojego systemu, a potrafi udostępnić bardzo przydatną funkcje w aplikacji na konkurencyjnym oprogramowaniu? To jest bardzo wkurzające, ale na szczęście można sobie z tym poradzić. Wystarczy zmienić przeglądarkę. Nie oszukujmy się, Chrome nie jest już najlepszym rozwiązaniem na rynku. W tej chwili „jedzie” na popularności, a na rynku mamy inne dużo ciekawsze rozwiązania.

Przechwytywanie zawartosci sieci Web 1 11 2023 1320 blog.google

Dobrze, że Google dba o użytkowników iOS i dobrze tłumaczy tę zmianę:

Wiemy, że ludzie preferują różne pozycje paska adresu w zależności od rozmiaru dłoni i urządzeń, dlatego wzięliśmy te preferencje pod uwagę podczas tworzenia tej bardzo pożądanej funkcji.

Racja, zgadzam się z tym, że różni ludzie preferują różne ustawienia. Tylko, że Apple nie ma tak dużego rozrzutu jeśli chodzi o rozmiary smartfonów. Tam jest to w miarę poukładane. Wystarczy jednak zajrzeć do świata Androida, który został stworzony przez Google! W nim jest mnóstwo różnych ekranów, o różnych wielkościach i proporcjach. To w Androidzie przydałby się pasek na dole. Przecież to jest wykonalne w prosty sposób.

Nie rozumiem takiego podejścia i dlatego nie korzystam z Chrome. Również nie korzystam ze względu na ograniczenia w stosowaniu blokerów reklam.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst