To, że Microsoft inwestuje w sztuczną inteligencję i pakuje ją w każdy zakątek Windowsa, to już wiemy. Jednak nie spodziewałem się, że może dojść do takich ruchów. Firma chce wdrożyć narzędzia AI do aplikacji Paint i Zdjęcia. Na czym miałoby to polegać?

Kojarzycie narzędzie Bing Image Creator? Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań do generowania obrazów za pomocą tekstu. Popularne, bo darmowe i ogólnodostępne. Ale czy najlepsze? Tutaj już zdania są podzielone. To nie zmienia faktu, że Paint będzie wykorzystywać podobną technologię.

Microsoft jeszcze bardziej chce ułatwić użytkownikom tworzenie obrazów.

paint ai
https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-may-bring-ai-capabilities-to-apps-like-paint-and-photos-on-windows-11

Do tego firma planuje wprowadzenie funkcji OCR w aplikacji Aparat i Wycinanie. Ma być wspierana sztuczną inteligencją, żeby rozpoznawanie tekstu było bardziej precyzyjne. Jakby tego było mało, kolejne funkcje AI pojawią się w aplikacji Zdjęcia. Tam z kolei sztuczna inteligencja ma pomagać rozpoznawać osoby i obiekty. Ma to na celu łatwiejsze wycinanie takich obszarów i sprawniejsze przenoszenie ich do innych aplikacji.

Zdjecia OCR AI
https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-may-bring-ai-capabilities-to-apps-like-paint-and-photos-on-windows-11

Nie wiadomo kiedy można spodziewać się nowych funkcji. Być może już we wrześniu, kiedy Microsoft zaplanował większą konferencję. Jednak to są tylko moje dywagacje.

źródło: Windowscentral

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst