Firma Oppo ujawniła nowe informacje o nadchodzącym zegarku. Co prawda, nie wiemy jeszcze kiedy nastąpi premiera, ale producent postanowił podzielić się kilkoma parametrami.

Wydaję mi się, że Oppo Watch 4 Pro możemy zobaczyć wraz z premierą składanego smartfona Oppo Find N3 Flip i Oppo Find N3.

Oppo Watch 4 Pro będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1. i 2 GB RAM-u. W zegarku zastosowano ten sam procesor, co w przypadku obecnej generacji zegarka. Jednak w nowej odsłonie ma znaleźć się nowszy chipset Bluetooth. To ma się przełożyć na lepszy czas pracy na baterii. Jak widzicie, Oppo Watch 4 Pro zyskał też dodatkowo 1GB pamięci RAM więcej.

oppo watch 4 pro snapdragon

Trzeba też zaznaczyć, że zegarek będzie wykonany ze stali nierdzewnej, tak samo jak Samsung Galaxy Watch 6 Classic. Jest to półka wyżej niż zegarki wykonane z aluminium. Natomiast wyświetlacz będzie wykonany w technologii LTPO.

Do tego zegarek będzie posiadać kilka nowych parametrów śledzenia zdrowia, a jak! Znajdzie się też czujnik tętna, poziomu tlenu we krwi, temperatury i EKG.

Muszę przyznać, że na chwilę obecną większość nowych zegarków wygląda podobnie do Apple Watch. Ostatnio mieliśmy premierę opaski/zegarka Xiaomi Band 8 Pro, który również jest „kopią” zegarków Apple. Nie twierdzę, że to źle, bo konkurencyjne rozwiązanie jest ładne. Brakuje mi tylko pójścia w kierunku klasycznej koperty, bo prostokątnych rozwiązań mamy już mnóstwo.

Źródło: AH, zdjęcie główne — Oppo Watch 3 Pro

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst