Do premiery OnePlus 12 pozostaje jeszcze kilka miesięcy. Jednak, jak to zwykle bywa w przypadku premier smartfonów, informacje do sieci trafiają na długo przed ich oficjalną prezentacją. Nie jest inaczej ze wspomnianym modelem firmy BBK. 

Smartfon będzie konkurować z odpowiednikami Xiaomi i smartfonami Samsung Galaxy. Jestem ciekaw porównania do zapowiadanego Galaxy S23 FE lub nadchodzącego Galaxy S24. Oczywiście, OnePlus 12 nie będzie mieć tak rozwiniętego oprogramowania jak One UI 6.0, ale liczę na to, że producent rozwinie swoją nakładkę OxygenOS.

Spis treści.

Wstępne informacje na temat OnePlus 12.

OnePlus 11 zadebiutował na początku tego roku. Producent zdecydował się na uproszczenie swojej linii smartfonów. Nie zobaczyliśmy wersji 11T lub 11 Pro. Moim zdaniem jest to bardzo dobry ruch i jest całkiem odmienny od tego, co prezentuje jego największy konkurent — Xiaomi. 

OnePlus 12 5K2 scaled 1

W tej prostocie jest sens. Tak też pozostanie w przypadku najnowszej odsłony OnePlus 12. Zobaczymy tylko jedną linię flagowca. Producent stwierdził, że taka polityka przynosi korzyści i tego będzie się trzymać. 

Specyfikacja OnePlus 12. 

Smartfon powinien być wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 3. Po sieci krążą informacje, że producent decyduje się na umieszczenie w nim aż 16 GB pamięci RAM LPDDR5X i 256GB UFS 4.0 pamięci na dane.

Wyświetlacz powinien pozostać bez zmian i ma mieć przekątną 6.7-cali (2K). Wykonany będzie w technologii AMOLED LTPO z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

OnePlus 12 5K3 scaled 1

Bateria może zostać nieznacznie powiększona. W OnePlus 12 znajdzie się ogniwo o pojemności 5400 mAh. Bateria będzie pojemniejsza o 400 mAh w porównaniu z 5000 mAh w OnePlus 11. A jeśli chodzi o szybkie ładowanie, telefon będzie obsługiwać szybkie ładowanie 100 W i ładowanie bezprzewodowe 50 W.

Jeśli chodzi o główny aparat, plotki wskazują na 50-megapikselowy czujnik Sony IMX9 z matrycą 1/1,4 cala. Ultraszeroki obiektyw ma posiadać nowy czujnik o rozdzielczości 50 MP. OnePlus 12 może być dostarczany z 64-megapikselowym czujnikiem OV64B oferującym 3-krotny zoom.

Wygląd smartfona. 

Najnowsza odsłona flagowca OnePlus będzie przypominać tegoroczny wariant i ma to swoje plusy. Oneplus 11 wygląda rewelacyjnie i moim zdaniem dobrze, że producent nie idzie drogą rewolucji. Tutaj potrzebne są zmiany kosmetyczne i na takie ma się zdecydować BBK. 

OnePlus 12 5K1 scaled 1

Większość elementów pozostanie na swoim miejscu, włącznie z wyspą na aparaty. Jedynie lampa błyskowa lekko zmieni pozycję. Dioda doświetlająca LED wyląduje poza wyspą, a w jej miejsce zostaje przesunięty obiektyw tele. Przód aparatu pozostaje praktycznie bez zmian. Tylko oczko aparatu zostaje przesunięte na środek ekranu. Teraz będzie to wyglądać zdecydowanie lepiej.

Premiera i cena OnePlus 12.

Plotki wskazują, że OnePlus 12 może zadebiutować wcześniej, niż to zakładano. OnePlus 11 debiutował na chińskim rynku w styczniu 2023 roku, a światowa premiera odbyła się miesiąc później. Natomiast potencjalna premiera OnePlus 12 w Chinach planowana jest na grudzień tego roku .

Jeśli to prawda, OnePlus 12 może być jednym z pierwszych smartfonów z procesorem Snapdragon 8 Gen 3, które trafią na rynek. Międzynarodowa premiera może nastąpić miesiąc później, na początku 2024 roku.

źródło: Smartprix

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst