Samsung oficjalnie zapowiedział, że flagowe modele telefonów z lat 2021 i 2022 zostaną wyposażone w nowe funkcje Galaxy AI, jednak wprowadzone zostaną pewne ograniczenia dla tych urządzeń. Sprawdź, które modele telefonów otrzymają najnowszą aktualizację One UI 6.1 oraz jakie ograniczenia zostaną nałożone.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla poprzednich modeli flagowych ma zostać wprowadzona od maja bieżącego roku. Informacja ta została opublikowana na koreańskim forum firmy Samsung. Wcześniej pisano o tym, że starsze flagowce (np. Galaxy S22) nie otrzymają najnowszych funkcji Galaxy AI.

Jeśli chodzi o ograniczenia, to najwięcej ich mamy w przypadku flagowych telefonów z 2021 roku. Niestety, ale te smartfony prawdopodobnie otrzymają tylko dwie nowe funkcje Galaxy AI: Google Circle to Search i Magic Rewrite. Więcej o tych funkcjach pisałem przy okazji recenzji telefonu Galaxy S24+.

Flagowce wprowadzone na rynek w 2022 roku będą wyposażone w te same funkcje Galaxy AI, co Galaxy S23 FE. Jednakże, mogą nie zawierać funkcji Instant Slo-mo. Funkcja Instant Slo-mo umożliwia spowolnienie dowolnej części nagrania wideo poprzez naciśnięcie i przytrzymanie ekranu, ale okazała się zbyt zaawansowana dla procesorów Exynos i Snapdragon używanych w flagowych modelach Samsunga przed 2023 rokiem.

Oto flagowce z lat 2021 i 2022, które otrzymają Galaxy AI z One UI 6.1 (źródło):

  • Seria Galaxy S21
  • Galaxy Z Fold3
  • Galaxy Z Flip 3
  • Seria Galaxy S22
  • Galaxy Z Fold 4
  • Galaxy Z Flip 4
  • Seria Galaxy Tab S8
Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst