Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Samsung Galaxy S23 FE został zaprezentowany po cichu, bez fajerwerków. Od dawna wiedzieliśmy o nim już prawie wszystko i chyba nic nie pozostawało tajemnicą. To nie zmienia faktu, że na premierę czekaliśmy z niecierpliwością. Dlatego bez przedłużania przejdźmy do oficjalnej specyfikacji.

Parametry Samsunga Galaxy S23 FE.

  • Ekran: 6,4-calowy ekran FHD+ Dynamic AMOLED 2X, z adaptacyjnym odświeżaniem ekranu 60-120 Hz
  • Aparat tylny: aparat szerokokątny 12 MP, aparat główny 50 MP i teleobiektyw 8 MP (3-krotne zbliżenie optyczne); Aparat przedni: 10 MP
  • Procesor: Exynos 2200 (Polska i większa część świata), Snapdragon 8 Gen. 1 (Stany Zjednoczone i Kanada)
  • Pamięć: 8 GB RAM i 128 GB lub 256 GB
  • Bateria: 4500 mAh, ładowanie przewodowe (25 W), ładowanie bezprzewodowe (15 W)
  • System operacyjny: Android 13 z nakładką One UI 5.1 (5 lat wsparcia)
  • 5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.3
  • Certyfikat: IP68
  • Wymiary i waga: 76,5 x 158 x 8,2 mm, 209 g
galaxy s23 fe glowne

Widać więc, że dostaliśmy to, czego mogliśmy się spodziewać. Nie ma żadnego zaskoczenia, nawet w kwestii procesora. Fani serii Galaxy FE nie będą narzekać, ale przeciwnicy Exynosa będą mogli sobie ponarzekać. Zastanawiam się, czy testy wykażą, że Galaxy S23 FE z tym samym procesorem co Galaxy S22 będzie miał lepszą wydajność.

Galaxy S23 FE na białym tle

Cena i data premiery w Polsce.

Od razu napiszę, że nie znamy jeszcze polskich cen Samsunga Galaxy S23 FE, ani daty oficjalnej sprzedaży. Wiemy jednak, że w USA wystartował z niższą ceną od swojego poprzednika – Galaxy S21 FE. Najnowszą odsłonę, wyceniono od 599 dolarów i to jest dobra wiadomość. Tego się spodziewaliśmy i to pozwoli na dobrą wycenę w Polsce, przynajmniej tak mi się wydaje.

Jakiej ceny Galaxy S23 FE możemy spodziewać się w Polsce? Obstawiam, że maksymalnie 2999 złotych. Moim zdaniem powinna być na poziomie 2799 złotych, jeśli weźmiemy pod uwagę cały projekt. Jednak nie sądzę żeby Samsung schodził z ceny aż tak drastycznie. Poczekamy i zobaczymy.

s23 fe kolory

Samsung Galaxy S23 FE wyląduje gdzieś pomiędzy Galaxy S21 FE, Galaxy S22, a najnowszym Galaxy S23. Poprzednia wersja z serii FE zaczyna być już bardzo tania i jest jeszcze dostępna w sklepach. Galaxy S21 FE do tej pory jest dobrym wyborem i trzeba pamiętać, że jest jeszcze wspierany przez producenta. Smartfon otrzyma aktualizację Android 14 i oprogramowanie One UI 6.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst