Samsung ma zaprezentować nową nakładkę One UI 6.1 podczas premiery linii Galaxy S24. Oczekuje się, że nowa wersja wprowadzi wiele nowości, głównie w zakresie sztucznej inteligencji. Jakie modele otrzymają aktualizację?

Nadchodzi One UI 6.1. Czekamy na dużo nowości.

Jutro odbędzie się długo oczekiwana premiera nowych flagowców Samsunga. Galaxy S24 będą promowane jako urządzenia z zaawansowaną sztuczną inteligencją, która będzie głównie zaimplementowana w oprogramowaniu. Wraz z nową serią zadebiutuje nakładka One UI 6.1, która według przecieków, wprowadzi wiele nowości, nie tylko związanych z SI. W sieci pojawiły się już zrzuty ekranu i szczegóły planowanych ulepszeń.

Ice Universe zdradził, że One UI 6.1 wprowadzi lepsze animacje i większą płynność obrazu. Zrezygnowano z mocnego rozmycia tła, aby oszczędzać baterię. Przy włączaniu i wyłączaniu aplikacji widoczna jest „sprężysta” animacja, która rozciąga i kurczy ikony. Co więcej, użytkownicy Galaxy będą mogli tworzyć własne tapety i dodawać efekty pogodowe i portretowe na ekranie blokady.

Zdjęcia będą teraz jeszcze piękniejsze dzięki nowym możliwościom edytora obrazów. Możemy łatwo przenieść elementy z jednego zdjęcia na drugie, wystarczy je przeciągnąć i upuścić. Galaxy zapewnia nam też funkcję „rozszerzania” zdjęć, dzięki której możemy dodać tło, poszerzyć niebo i wiele więcej. To świetny sposób na ulepszenie kompozycji i dopasowanie zdjęć do naszych potrzeb. Jeśli będziecie potrzebować na szybko zrozumieć długie teksty, Notatki zaoferują nam możliwość podsumowania ich w punktach. Już teraz One UI 6 oferuje ciekawe funkcje edycji zdjęć, a ma być jeszcze lepiej.

Największą i prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną nowością będzie możliwość tłumaczenia połączeń w czasie rzeczywistym zintegrowana z aplikacją do dzwonienia. Nie wiemy jeszcze, jak to dokładnie będzie działać i ile języków będzie obsługiwanych przez tę funkcję. Ponadto Samsung zapewni również redukcję szumów otoczenia oraz transkrypcję połączeń.

Aktualizacja One UI 6.1 – lista smartfonów Samsung Galaxy.

Co ciekawe, Samsung zaprojektował te nowe funkcje głównie z myślą o Galaxy S24, które na pewno będą z nich korzystać. Jednak nie oznacza to, że inne smartfony zostaną pominięte. Nie wiadomo jednak, które z tych funkcji będą dostępne na starszych modelach. Pojawiały się również plotki, że funkcje SI będą płatne dla starszych flagowców, ale dopiero od 2025 roku. Jednak nie jestem w stanie uwierzyć w taki obrót sprawy.

W każdym razie, poznaliśmy listę urządzeń, które mają otrzymać One UI 6.1. Są to modele, dla których wykryto już testowe wersje oprogramowania, więc wygląda na to, że właściciele tych urządzeń wkrótce dostaną odpowiednią aktualizację:

  • Samsunga Galaxy S23
  • Samsunga Galaxy S22
  • Samsunga Galaxy S21
  • Samsung Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5
  • Samsung Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4
  • Samsunga Galaxy S21FE
  • Samsunga Galaxy A54
  • Samsunga Galaxy A34

Lista jest dosyć wczesna i nie ma na niej nawet Samsunga Galaxy S23 FE. Nie znajdziecie na niej również żadnego Samsunga Galaxy M. Oczywiście, że Galaxy M34 otrzyma aktualizację One UI 6.1, ale nie wiemy w jakim stopniu. To jest pewne, że część z funkcji AI nie będzie dostępna dla niższej sklasyfikowanych smartfonów Galaxy. Czas pokaże jak to będzie wyglądać.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

2 komentarze

Skomentuj mój tekst