Na temat nowego i tańszego smartfona iPhone SE 4 pisaliśmy już jakiś czas temu. W sieci pojawiają się różne ciekawe informacje i plotki na temat planowanego przez Apple smartfona z niższej półki cenowej. Najnowsze wiadomości są bardzo interesujące i bardzo optymistyczne.

iphone se 4

Wygląd i ekran iPhone SE 4.

Według najnowszych doniesień, iPhone SE 4 miałby design zbliżony do iPhone XR. To jest trochę sprzeczne z wcześniejszymi plotkami, które sugerowały podobieństwo do iPhone 14. Bo rzeczywiście, iPhone 14 i iPhone XR mają tylko jedną wspólną cechę – wcięcie w ekranie.

Należy podkreślić, że iPhone SE 4 będzie dużym krokiem do przodu w stosunku do SE 3, który posiada stary typ czujnika Touch ID i duże ramki. Co więcej, źródło podaje, że nowy model iPhone’a SE będzie miał o wiele większy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala.

Telefon będzie wyposażony w panel ekranu LTPS OLED, który zapewnia maksymalną częstotliwość odświeżania 60 Hz. W porównaniu, iPhone SE 3 ma o wiele mniejszy 4,7-calowy ekran IPS LCD.

Wydajność i reszta parametrów.

Osoba, która rozpowszechnia najnowsze plotki, twierdzi, że nowy model iPhone’a SE będzie miał układ A15 Bionic. To ten sam układ, który napędza iPhone’a SE 3, wydany w 2022 roku.

Źródło podaje również, że nowy model iPhone’a SE będzie miał lepsze funkcje fotografowania. Możliwe więc, że moduł aparatu będzie lepszy niż OIS i czujnik 12MP z nagrywaniem 4K, który jest w SE 3.

Na zakończenie donosiciel podaje, że iPhone SE 4 będzie wyposażony w port Type-C do ładowania. To będzie ulepszenie w porównaniu z portem Lightning, który znajduje się w modelu iPhone’a SE poprzedniej generacji.

Jeśli tylko Apple dobrze wyceni najnowszego smartfona, to może być hit. Nie ma sensu snuć domysłów na temat daty premiery. Na pewno nie nastąpi ona przed 2024 rokiem. To wszystko.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst