Acer wprowadza nowego Chromebooka Spin 714 z procesorem Intel Core 12. Generacji. Laptop charakteryzuje się wytrzymałą konstrukcją i oferuje 14-calowy wyświetlacz 16:10 WQXGA (2560×1600) lub WUXGA (1920×1200). Z kolei Chromebook Tab 510 to bardzo wytrzymały tablet wyposażony w platformę obliczeniową Snapdragon® 7c drugiej generacji, która daje użytkownikom możliwość korzystania z pełni funkcji w podróży. Jednocześnie zapewnia też trwałość klasy wojskowej i opcjonalną łączność LTE.

Acer zaprezentował nowe Chromebooki przeznaczone dla firm, konsumentów indywidalnych i rodzin, wyposażone w najnowsze technologie zwiększające wydajność oraz wytrzymałe obudowy – spełniające wymogi normy MIL-STD 810H. Dodatkowe funkcje pozwalają klientom korzystającym z systemu Acer Chrome OS wykorzystać 100% potencjału ich urządzeń – niezależnie od tego, czy w grę wchodzi praca zdalna, rozrywka, czy praca w podróży.

Firma Acer utrzymuje pozycję lidera branży, oferując Chromebooki klasy premium, które są bardzo wydajne i bogate w przydatne funkcje, a do tego dają użytkownikom dokładnie to, czego oczekują. Ponieważ przedstawiciele najmłodszych pokoleń używają Chromebooków, by być bardziej aktywnymi w swoich ‘usieciowionych’ środowiskach – zarówno w pracy, jak i w projektach osobistych, nasze innowacje z pewnością spotkają się z ich uznaniem i sympatią, bo zostały zaprojektowane z myślą o tym, w jaki sposób korzystają oni z tych urządzeń

– powiedział James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc.

Acer Chromebook Spin 714 — technologia klasy premium, wysoka wydajność i konwertowalna konstrukcja

Chromebook Spin 714 (CP714-1WN) i Chromebook Enterprise Spin 714 stają się flagowymi modelami Chromebooków ze stajni Acer. Urządzenia są kompatybilne z platformą Intel® Evo™ i korzystają z procesorów Intel® Core™ 12. generacji (do Core i7), co przekłada się na 20% wyższą wydajność w stosunku do poprzednich generacji. Dzięki temu bez problemu radzą sobie z takimi zadaniami, jak kodowanie, edycja video, czy obsługa gier na platformie Steam. Nowe urządzenie z systemem Chrome OS jest gotowe do pracy w każdej chwili; budzi się z trybu uśpienia w ciągu kilku sekund i może być używane nieprzerwanie na w pełni naładowanej baterii do 10 godzin lub do 4 godzin po szybkim 30-minutowym doładowaniu.

Ekran dotykowy o przekątnej 14 cali obsługuje 100% kolorów z palety sRGB i jest dostępny w dwóch opcjach rozdzielczości: WQXGA (2560×1600) i WUXGA (1920×1200) – obydwa warianty pokryte antybakteryjnym szkłem Corning® Gorilla® Glass, które jest odporne na zaplamienie i chroni zabezpieczoną powierzchnię przed rozwojem mikroorganizmów powodujących nieprzyjemny zapach. Wyższy współczynnik proporcji na poziomie 16:10 daje uczniom, studentom i profesjonalistom do dyspozycji dodatkową powierzchnię ekranu do szkicowania, sporządzania notatek i korzystania z aplikacji za pomocą rysika USI, który oferuje 4096 poziomów czułości na nacisk.

Acer Chromebook Spin 714 został wyposażony w kamerę internetową MIPI o rozdzielczości Full HD z technologią czasowej redukcji szumów oraz podwójny zestaw mikrofonów, natomiast dwa skierowane ku górze głośniki korzystające z technologii DTS Audio i inteligentnego wzmacniacza sygnału zapewniają wysokiej jakości, pozbawiony zniekształceń dźwięk. Acer Chromebook Spin 714 oferuje użytkownikowi szereg funkcji zapewniających stabilną łączność i wygodę użytkowania, w tym standard Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, podświetlaną klawiaturę oraz liczne porty i złącza – m.in. port HDMI i dwa porty Thunderbolt™ 4. Opcjonalny czytnik linii papilarnych umożliwia użytkownikom szybkie i bezpieczne logowanie do systemu.

Wysokiej klasy konwertowalna konstrukcja Chromebooka Spin 714 daje użytkownikowi urządzenia możliwość wykorzystania 100% potencjału jego licznych funkcji. Elegancka aluminiowa obudowa została zaprojektowana zgodnie z wojskowym standardem MIL-STD 810H dla wytrzymałości. Skutecznie chroni ona urządzenie przed wgnieceniami i konsekwencjami upadków z wysokości. Zastosowane tu zawiasy obrotowe (360°) umożliwiają korzystanie z urządzenia w różnych trybach i warunkach.

Acer Chromebook Tab 510 — ultrawytrzymały tablet z opcjonalną łącznością LTE

Acer zaprezentował dziś także nowy Chromebook Tab 510 (D652N/D652NL), charakteryzujący się wytrzymałą, smukłą konstrukcją oraz osiągami umożliwiającymi swobodne korzystanie z systemu Chrome OS w czasie podróży, oferowany w wygodnej formie tabletu. Acer Chromebook Tab 510 sprawdzi się świetnie jako narzędzie konferencyjne dzięki 10,1-calowemu wyświetlaczowi IPS 16:10 o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) i jakości obrazu Full HD, a także dzięki przedniej kamerze internetowej MIPI o rozdzielczości 5 megapikseli do prowadzenia wideorozmów oraz kamerze tylnej MIPI o rozdzielczości 8 megapikseli do robienia zdjęć.

Urządzenie korzysta z platformy obliczeniowej Snapdragon® 7c 2. generacji, a jego użytkownicy mogą cieszyć się stabilnym połączeniem sieciowym dzięki opcjonalnemu połączeniu 4G LTE, co pozwala im pozostać online bez konieczności korzystania z sieci Wi-Fi. Dzięki 11 godzinom pracy baterii na pełnym naładowaniu, Chromebook Tab 510 jest gotowy na cały dzień wyzwań z dala od źródła zasilania.

acer tablet chrome

Tablet Chromebook został również zaprojektowany zgodnie z wymogami standardu MIL-STD 810H, czego przykładem jest obudowa odporna na uderzenia, narożne zabezpieczenia pochłaniające wstrząsy oraz wzmocniona konstrukcja, która chroni go przed bolesnymi konsekwencjami upadku z wysokości nawet 122 cm. Dodatkowo, ekran dotykowy został pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass, które ogranicza rozwój mikroorganizmów powodujących powstawanie nieprzyjemnych zapachów i przebarwień.

Chromebook Tab 510 oferowany jest z dokowanym rysikiem USI o 4096 poziomach czułości nacisku, co sprawia, że używa się go bardzo naturalnie – tak łatwo, jak zwykłego pióra czy długopisu. W zestawie dostępne jest również opcjonalne etui Keyboard Folio Case, dzięki któremu z urządzenia można korzystać jak z notebooka.

Produkty Acer Chrome OS Enterprise

Użytkownicy komercyjni korzystający z Chromebooków Enterprise Spin 714 lub z Chromebooków Enterprise Tab 510 mają dostęp do szeregu funkcji systemu Chrome OS, które zapewniają ich pracownikom wysoką kulturę pracy urządzeń i szereg zintegrowanych zabezpieczeń, a do tego gwarantują niski całkowity koszt posiadania sprzętu. Urządzenia korzystające z systemu Acer Chrome OS zdejmują ciężar prostych i powtarzalnych zadań administracyjnych z barków działów IT, ułatwiają współpracę i zapewniają pracownikom działającym w chmurze bezpieczny dostęp do danych i aplikacji.

Obsługa systemu operacyjnego Chrome i aplikacji

Nowe Chromebooki Acer korzystają z systemu operacyjnego Chrome OS, który zapewnia szybki czas uruchamiania, łatwość użytkowania, bezpieczeństwo, a także dłuższy czas pracy baterii. Komputery obsługują aplikacje internetowe — w tym aplikacje ze sklepu Google Play, dzięki czemu użytkownicy zyskują dostęp do wszystkich aplikacji, których potrzebują do pracy, nauki, tworzenia treści i nie tylko.

Cena i dostępność

Acer Chromebook Spin 714 (CP714-1WN) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w sierpniu, w cenie od 879 euro.

Notebook Acer Chromebook Enterprise Spin 714 w regionie EMEA trafi do sprzedaży w sierpniu, w cenie od 979 euro.

Acer Chromebook Tab 510 (D652N/D652NL) będzie dostępny na razie tylko w Ameryce Północnej w czerwcu, w cenie od 399,99 dolarów.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu.

informacja prasowa

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst