Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Samsung Galaxy S23 FE zbliża się wielkimi krokami. Wcześniej mogliśmy zobaczyć go na renderach, ale obecnie można już przyjrzeć mu się na zdjęciach. Zostały one udostępnione w chińskiej bazie danych certyfikacji TENAA.

Trzeba przyznać, że ciężko będzie go odróżnić od Samsunga Galaxy S23. Oczywiście, jeśli przyłoży się bezpośrednio te dwa modele, to różnica będzie zauważalna. Galaxy S23 wyposażony jest w ekran o przekątnej 6.1″. Natomiast Galaxy S23 FE będzie posiadał wyświetlacz o przekątnej 6.3″.

Możemy być pewni, że Galaxy S23 FE w Europie pojawi się z procesorem Exynos, a w niektórych regionach z procesorem Snapdragon 8 Gen 1. Na całe szczęście, Samsung zamontuje tu dosyć znośną pojemność baterii – 4370 mAh.

Kiedy premiera Galaxy S23 FE?

W ostatnim czasie sprawy trochę się skomplikowały. Jeszcze niedawno mówiono o premierze we wrześniu. Chociaż, niektóre głosy wspominały, że Galaxy S23 FE mógłby zadebiutować w październiku lub na koniec 2023 roku. Te ostatnie informacje mogą okazać się prawdziwe.

Z różnych stron można usłyszeć, że Samsung m jakieś problemy i premiera może zostać przesunięta na „za kilka miesięcy”. Szkoda, bo sam czekam na ten model i wydaję mi się, że będzie to bardzo dobra opcja do rozważenia.

galaxy s23 fe

Prawdopodobna specyfikacja Galaxy S23 FE.

Spodziewana specyfikacja Samsung Galaxy S23 FE:

  • ekran 6.3″ (2340 x 1080) Dynamic AMOLED, 120Hz
  • procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (reszta świata) / Exynos 2200 (Europa)
  • 50MP (OIS) + 8MP + 12MP (Tele)
  • przedni aparat: 10MP
  • Android 13, One UI 5.1
  • bateria 4,370 mAh, prawdopodobna moc ładowania 25W
  • wparcie oprogramowania od 4 do 5 lat
  • bezprzewodowe ładowanie, prawdopodobne IP68

Na bardzo doży plus trzeba zaliczyć długie wsparcie producenta. Samsung Galaxy S23 FE mógłby otrzymywać aktualizacje aż do Androida 17. Dzięki tak długiej żywotności oprogramowania i przystępnej cenie smartfon mógłby cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do tego za chwilę dojdzie nowy system Samsung One UI, który na pewno znajdzie się w opisywanym modelu. Galaxy S23 FE powinien zadebiutować z Androidem i One UI 5.1, ale na horyzoncie jest już nowsza wersja. One UI 6 bazuje na systemie Android 14, więc premiera tego oprogramowania przewidywana jest na październik.

Dłuższe wsparcie jest ostatnio bardzo popularne, co jest dobrą informacją dla użytkowników. Xiaomi również zamierza wspierać oprogramowanie przez około 5 lat. Dlatego warto też zainteresować się nadchodzącym smartfonem Xiaomi 14, którego możemy zobaczyć niebawem.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst