Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Jakiś czas temu na blogu pojawiła się recenzja Galaxy A54 i dalej twierdzę, że jest to świetny telefon dla osób, które szukają czegoś niedrogiego, ale nie tandetnego, z dobrymi aparatami. Nie ma on może najmocniejszych podzespołów, ale za to oferuje znakomity ekran, dobrą obudowę i długotrwałe wsparcie oprogramowania. Do tego ma dobry czas pracy na baterii i bardzo dobre oprogramowanie One UI 6. Galaxy A54 jest już na rynku od ponad dziewięciu miesięcy. Czy to długo? Moim zdaniem nie, ale świat nowych technologii czasami pędzi na oślep i ludzie oczekują ciągłych nowości. Dlatego Samsung planuje wypuścić następcę modelu, Galaxy A55, w przyszłym roku. W internecie pojawiły się już pierwsze grafiki przedstawiające wygląd nowego telefonu.

Galaxy A55 zdjecie 1

Najwyższy czas na najnowsze przecieki na temat nadchodzącego Samsunga Galaxy A55. Smartfon pokazuje swoją oblicze na nowych renderach i filmie. Zostały one udostępnione przez MySmartPrice – stronę, która zwykle ma dobre źródła informacji o nadchodzących smartfonach. Na pierwszy rzut oka Galaxy A55 nie różni się zbytnio od Galaxy A54, co oznacza, że zachowuje podobny styl i kształt. Według najnowszych informacji ma mieć troszkę chudsze ramki, ale i tak mają być „znaczące”. Czy mi to przeszkadzało podczas testów Galaxy A54? Nie, ale rozumiem narzekania, bo w tej cenie jest wiele innych smartfonów, które prezentują się zdecydowanie lepiej.

Rendery pokazują smartfona, który ma płaską obudowę podobną z zaokrąglonymi rogami. Niektórzy twierdzą, że ten styl nawiązuje do iPhone’a, ale ja bym stwierdził, że to raczej nawiązanie do nadchodzących smartfonów Galaxy S24. Pojawiają się również informacje o tym, że Galaxy A55 może mieć metalową ramkę, a to już byłaby spora zmiana. Wiele osób narzekało na plastikowe wykończenie w tych miejscach. Co ciekawe, metalowa ramka mogłaby się pojawić również w Galaxy A35.

Samsung Galaxy A55 będzie miał nowy chipset Exynos 1480 z grafiką od AMD. Galaxy A54 wyposażono w Exynos 1380, który nie jest specjalnie szybki. To poprawna jednostka i nie spodziewałbym się wielkich zmian w nadchodzącym procesorze. Nie wiem, czy nowy Exynos będzie dużo lepszy od starego, ale podobno grafika AMD ma być już sporym skokiem do przodu. Zapowiada się, że Galaxy A55 będzie pierwszym smartfonem ze średniej półki, który otrzyma nowy układ graficzny Xclipse. Jest on zbudowany na bazie architektury AMD RDNA2, która zapewnia dobrą wydajność.

Galaxy A55 ma zachować pojemność baterii na poziomie 5,000 mAh, co zapewni mu wytrzymałość na cały dzień. Zła wiadomość jest taka, że Samsung dalej ma zamiar oferować „superszybkie” ładowanie do 25W. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale w tej cenie szybkie ładowanie jest już w standardzie. Jeśli chodzi o aparaty, to nie powinniśmy oczekiwać wiele zmian, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie sprzętowe. Wiele nowości przyniesie pewnie nowsze oprogramowanie i to ono może mieć realny wpływ na jakość zdjęć.

Kiedy pojawi się Galaxy A55? Ja bym obstawiał końcówkę marca w 2024 roku. Tego jeszcze nie wiemy, ale zastanawiam się w jaki sposób Samsung może zachęcić do zakupu Galaxy A55, bo różnice pomiędzy nim, a Galaxy A35 powoli się zacierają. Tak przynajmniej wynika z najnowszych informacji, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst