Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Wiem, że wiele osób często ma problemy z aplikacją mObywatel, ale nie można jej odmówić użyteczności. Teraz aplikacja mObywatel wzbogaciła się o dwie nowe funkcjonalności, które umożliwiają ponad 360 tysiącom osób potwierdzenie kwalifikacji zawodowych.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że aplikacja mObywatel została rozszerzona o dwa dodatkowe dokumenty, umożliwiające pielęgniarkom i położnym potwierdzenie swoich uprawnień zawodowych bezpośrednio z poziomu smartfona. Jest to cyfrowy odpowiednik fizycznego dokumentu Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej.

Aby skorzystać z tej elektronicznej opcji, użytkownicy muszą zalogować się do zaktualizowanej wersji aplikacji mObywatel 2.0, a ich dane muszą być wcześniej wpisane do okręgowego rejestru przez okręgową radę pielęgniarek i położnych.

mObywatel 2.0 - Teraz aplikacja mObywatel wzbogaciła się o dwie nowe funkcjonalności, które umożliwiają ponad 360 tysiącom osób potwierdzenie kwalifikacji zawodowych.

Warunki, jakie należy spełnić, aby móc korzystać z tej funkcji, to między innymi posiadanie dyplomu z polskiej szkoły pielęgniarskiej lub położniczej, pełna zdolność do czynności prawnych, odpowiedni stan zdrowia oraz nienaganna postawa etyczna.

Jak aktywować Prawo Wykonywania Zawodu w aplikacji?

  1. Zainstaluj aplikację mObywatel 2.0 z Google Play lub App Store.
  2. Zarejestruj się w aplikacji, używając profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu.
  3. Dodaj wymagany dokument, tak jak mDowód lub Diia.pl.
  4. Znajdź i dodaj Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej na ekranie startowym w sekcji „Dokumenty”, klikając „Dodaj” i wybierając odpowiedni dokument z listy.

Dokumenty w aplikacji można również potwierdzić przy użyciu kodu QR. Wystarczy wybrać opcję „Potwierdź swoje dane” i pozwolić, aby kod QR został zeskanowany przez osobę weryfikującą.

Takie rozwiązanie ułatwia życie zawodowe pielęgniarek i położnych. Co o tym myślicie?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst