W najnowszej aktualizacji Microsoft Edge dla Windows 11 (oraz Windows 10), wprowadzono dwie nowe funkcje związane z integracją z AI Copilot: możliwość tagowania oraz nowe menu „Zapytaj Copilota”.

Te nowości umożliwiają użytkownikom łatwiejsze wyjaśnianie, podsumowywanie oraz rozwijanie tekstów znajdujących się na długich stronach internetowych lub w plikach PDF. Chociaż opcja tagowania jest dostępna dla wszystkich, to menu „Zapytaj Copilota” na razie testowane jest tylko w wersji Canary.

Gdy korzystasz z długiego dokumentu PDF lub przeglądasz stronę internetową, otwierając Copilot na bocznym pasku przeglądarki Microsoft Edge, masz możliwość zadawania pytań dotyczących treści. Niestety, nie zawsze działa to bezbłędnie – Copilot może czasem generować odpowiedzi na podstawie treści z Bing, zamiast bezpośrednio z otwartej strony czy dokumentu.

To może być frustrujące, zwłaszcza gdy oczekujesz, że Copilot przeanalizuje dokument i odpowie na pytania na jego podstawie, a nie szukając odpowiedzi w sieci. Testy przeprowadzone przez Windows Latest wykazały, że Microsoft wprowadził cichą aktualizację, dodając funkcję „tagowania”. Umożliwia ona wybór między odpowiedziami z „tej strony” a „odpowiednimi źródłami”.

Funkcja tagowania w Microsoft Edge Copilot pozwala na wybór źródła odpowiedzi za pomocą nowego menu „odpowiedz za pomocą”, które aktywuje się za pomocą znaku @. Sprawdziłem tagowanie na swojej stronie i w kilku plikach PDF. Działa to dosyć dobrze.

Zrzut ekranu 2024 04 20 154813

Chciałem, aby WordPress Copilot w panelu ustawień znalazł konkretną wtyczkę. W odpowiedzi otrzymałem jej lokalizację i krótki opis jej przeznaczenia. W pliku PDF poprosiłem o kilka informacji, a Copilot bezbłędnie przeszukał pliki. Nie zmyślał, bo jeśli czegoś nie było w pliku PDF, to po prostu informował, że nie może znaleźć informacji na dany temat.

Nowe menu „Zapytaj Copilota” w Microsoft Edge to druga nowość. Obecnie można kliknąć prawym przyciskiem myszy na tekst w dokumencie lub na stronie internetowej i wysłać go do bocznego paska Copilota. To nie jest nowość i była już znana funkcja w Microsoft Edge, ale Microsoft posuwa się o krok dalej.

W aktualizacji Edge Canary, wydanej wcześniej dzisiaj i zauważonej przez Windows Latest, Microsoft zaktualizował menu „Zapytaj Copilota” o cztery opcje: Wyjaśnij, Podsumuj, Rozwiń, i Zapytaj o cokolwiek na czacie.

Te nowości są dostępne w całej przeglądarce, włączając w to strony internetowe i dokumenty PDF.

Microsoft przeprowadza testy tych funkcji w wersji Edge Canary dla systemu Windows i planuje ich udostępnienie szerszej publiczności w nadchodzących tygodniach.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst