Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Smartfon Motorola edge 30 neo zyskał dużą popularność, zwłaszcza ze względu na swoje „kompaktowe” wymiary. Oczywiście, dla niektórych użytkowników opisywanie smartfona z ekranem o przekątnej 6,28 cala jako „kompaktowego” może wydawać się śmieszne. Jednakże, rzeczywistość przedstawia się tak, a nie inaczej. Na rynku nie mamy wielkiego wyboru jeśli chodzi o mniejsze ekrany w smartfonach.

Tutaj możecie znaleźć ciekawe modele jeśli szukacie kompaktowego smartfona.

Motorola edge 40 neo żegna się z małym ekranem.

Rozdzielczość Full HD+ ekranu została zachowana, a najwyższa częstotliwość odświeżania ekranu wynosi teraz 144 Hz. Jednak producent nie zdecydował się zachować najważniejszej rzeczy, która przyciągała klientów. Wyświetlacz urósł z przekątnej 6,28 do 6,55 cala. Nie oszukujmy się, gdyby nie ekran o niższej przekątnej, to niewiele osób mówiłoby o tym modelu. Byłby średniakiem jakich wiele.

Motorola edge 40 neo wyróżniała się jeszcze ciekawymi kolorami, ale to ekran i poczucie “kompaktowości” napędzały sprzedaż tego modelu. Czy ta zmiana oznacza, że Motorola edge 40 neo będzie smartfonem, którego ciężko polecić? Nie. Prezentuje się ciekawie, przynajmniej na papierze.

Specyfikacja Motoroli edge 40 neo.

Duże zmiany zaszły w ostatnim czasie w świecie smartfonów, także w przypadku tego modelu. Producent postawił na nowy układ i zamiast mobilnego układu Snapdragon 695 5G Qualcomma, w nowym modelu zastosowano rozwiązanie MediaTek Dimensity 1050.

Nowy telefon będzie miał 12 GB pamięci RAM, co pozwoli na lepsze działanie aplikacji, gier i filmów. Producent zapewnił także dużo miejsca na dane – 256 GB. To ważne dla osób, które często przesyłają zdjęcia, nagrania wideo i pobierają pliki.

Warto przypomnieć, że podczas premiery najmocniejszą wersją Motoroli Edge 30 Neo, którą zaprezentowano, była wersja 8 GB + 256 GB.

Nie znamy jeszcze specyfikacji przedniej kamery, ale włoski Amazon informuje, że główny obiektyw będzie miał matrycę 50 Mpix. Poza tym smartfon będzie miał baterię o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym o mocy 68 W, certyfikat wodoszczelności IP68, modem 5G oraz standardowe funkcje, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, port USB-C. Smartfon ma działać pod kontrolą systemu Android 13.

Premiera i cena.

Włoski oddział Amazona sugeruje, że premiera urządzenia odbędzie się 15 września 2023 roku. Podano również cenę sugerowaną, która wynosi 399 euro.

Na ten moment nie znamy polskiej ceny smartfona, ale na pewno będzie dostępny w polskich sklepach. Pytanie tylko, czy przyjmie się tak dobrze jak jego starszy i mniejszy brat?

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst