Microsoft Edge wprowadził nową funkcję, która sprawia, że przesyłanie plików z telefonu na komputer staje się dziecinnie proste, szczególnie gdy wypełniasz formularze online. Dzięki najnowszej aktualizacji, przeglądarka Edge oferuje teraz opcję „Przesyłanie z urządzenia przenośnego”. To oznacza, że możesz bezpośrednio przesyłać pliki ze swojego smartfona lub tabletu, kiedy korzystasz z opcji przesyłania na różnych stronach internetowych.

przekaz z urzadzenia mobilnego

Funkcja ta działa na niemal każdej stronie internetowej i nie nakłada ograniczeń na formaty plików, a to jest bardzo istotne i nietypowe. Jedynym ograniczeniem, dotyczącym innych przeglądarek niż Edge, jest maksymalna ilość plików, które chcemy przesłać za jednym razem. Jeśli korzystacie z Chrome, Firefox lub innej przeglądarki na Androida, to możecie przesłać do 10 plików na raz.

Zrzut ekranu 2024 02 21 090433

Przeglądarka Edge znosi ten limit. Aby skorzystać z nowości, wystarczy uruchomić Edge, kliknąć opcję przesyłania na dowolnej stronie, a następnie wybrać „Przekaż z urządzenia mobilnego” w oknie wyboru pliku. Następnie użytkownik skanuje kod QR za pomocą aplikacji aparatu na swoim telefonie, potwierdza akcję w Edge, wybiera pliki do przesłania z telefonu, a te zostają przesłane na stronę.

Screenshot 20240221 090527 Chrome

Sprawdziłem tę funkcję i działa rewelacyjnie. Ważne jest, aby PC i telefon komórkowy były połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Po zeskanowaniu kodu QR uruchamiana jest strona internetowa, która umożliwia zarządzanie przesyłanymi plikami.

Wszystkie przesłane pliki są zapisywane w oddzielnym folderze „UploadFromMobile” w folderze Pobrane na komputerze, tworząc dodatkową kopię zapasową na dysku użytkownika nawet po zakończeniu przesyłania.

Czy to rozwiązanie jest lepsze od aplikacji Szybkie udostępnianie, które jest promowane przez Google i Samsunga? Według mnie, ta funkcja służy do czegoś zupełnie innego. Udostępnianie z urządzenia mobilnego w Windows 11 ma na celu szybsze załadowanie plików w przypadku, gdy korzystacie z jakiś formularzy internetowych. Jeśli jednak chcecie w prosty i szybki sposób wymieniać pliki pomiędzy telefonem i komputerem, to rozwiązanie Google i Samsunga jest zdecydowanie lepsze.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst