Co roku smartfony stają się coraz lepsze, ale nawet najlepsze telefony z Androidem wciąż mają trudności z zapewnieniem imponującego czasu pracy baterii. Choć zdecydowanie się poprawiły, czasami musisz po prostu umieć maksymalnie wykorzystać baterię telefonu, gdy nie masz dostępu do ładowarki. Okazuje się, że Google nie był zadowolony z trybu Oszczędzania baterii dla telefonów Pixel i wprowadził nową funkcję w wersji Android 14 Beta 3, która może przedłużyć czas pracy baterii poprzez przyciemnianie tapety.

Android 14 beta 3 – przyciemnianie tapety w trybie oszczędzania baterii.

Zespół Android Police odkrył niewielką zmianę w trybie Oszczędzania baterii w najnowszej aktualizacji beta – teraz ta funkcja przyciemnia tapetę po aktywowaniu trybu. Oprócz przyciemnionej tapety, ikony na ekranie głównym zdają się być wzmocnione nowym efektem podświetlenia. Przykład tego można zobaczyć na powyższym obrazku, gdzie lewa strona przedstawia standardowy wygląd, a prawa strona – tryb Oszczędzania baterii.

pixel battery saver

Ta nowa funkcja automatycznie aktywuje się wraz z trybem Oszczędzania baterii w Androidzie 14 Beta 3 i nie wymaga żadnych zmian w ustawieniach ze strony użytkownika. Bez wątpienia Google próbuje wycisnąć z urządzeń Pixel jeszcze odrobinę więcej czasu pracy baterii, aby użytkownicy mieli nieco dłuższe korzystanie z urządzenia w razie potrzeby. Zmiana jest widoczna głównie na tapetach o jasnych kolorach. Oczywiście, jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić baterię, zawsze możesz włączyć tryb Ekstremalnego oszczędzania baterii, ale wpłynie to znacząco na doświadczenie użytkownika.

W większości przypadków jest to doskonałe uzupełnienie Androida 14, a jeśli chcesz to wypróbować, zawsze możesz zapisać się do programu beta Androida lub pobrać i zainstalować aktualizację ręcznie. Pamiętaj jednak, że Android 14 jest obecnie w fazie beta, więc chociaż będziesz mieć wczesny dostęp do wielu nowych funkcji, nie wszystko będzie działać poprawnie. Jeśli planujesz używać tej wersji na urządzeniu do codziennego użytku, dobrze zastanów się przed wykonaniem aktualizacji.

Dodam od siebie, że u mnie nie ma tej zmiany. Być może jest ona wdrażana wybranym użytkownikom lub nie w każdym Pixelu. Mam Google Pixel 6a i aktualizację Android Beta 14 3.1, która pojawiła się w dniu wczorajszym. Nie było tej funkcji również w Android Beta 14 w wersji 3, którą miałem przez kilka tygodni. Sprawdzałem czy jest to wina innego launchera, ale nie ma jej nawet w nakładce Google. Nie płaczę z tego powodu, bo moją tapetą jest czarny ekran. Jednak informuję z „dziennikarskiego obowiązku”.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst