Czy premiera Nothing Phone 2 spełni oczekiwania klientów? Po zapowiedziach pierwszej generacji smartfonu Nothing Phone, który wzbudził ogromne emocje wśród klientów i obserwatorów rynku mobilnego, oczekiwania były ogromne. Ludzie pragnęli czegoś przełomowego, nowoczesnego i niezwykle wydajnego – czegoś, co naprawdę wprowadziłoby nową jakość do świata urządzeń mobilnych.

Czy Nothing Phone 1 sprostał tym oczekiwaniom? W pewnym stopniu tak, gdyż wyraźnie wyróżniał się formą i przyciągał wzrok, ale nie był to jednak flagowy smartfon, lecz bardziej średniak. Trzeba jednak przyznać, że smartfon ten został odpowiednio wyceniony i oferował więcej niż satysfakcjonującą konfigurację, ale czy to wystarczało? Okazuje się, że nie, no producent ma zamiar wejść jeszcze mocniej na rynek z Nothing Phone 2.

Nothing Phone 2, czyli następca pierwszej generacji, zostanie oficjalnie zaprezentowany 11 lipca tego roku o godzinie 17:00 czasu lokalnego. Chociaż żadne oficjalne potwierdzenie nie zostało jeszcze wydane, można śmiało założyć, że smartfon trafi na polski rynek.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, oczekuje się, że Nothing Phone 2 będzie wyposażony w flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 oraz 12 GB pamięci RAM. To oznacza, że będzie to smartfon klasy premium. W podstawowej wersji będzie oferować 128 GB pamięci wewnętrznej, ale warto rozważyć wyższą wersję, która zamiast UFS 3.1 będzie miała UFS 4.0. To znacznie wpłynie na szybkość działania aplikacji. Jeśli chodzi o baterię, to według doniesień ma ona mieć pojemność 4700 mAh, co jest całkiem satysfakcjonującym wynikiem. Niektóre przecieki sugerują również, że smartfon zostanie wyposażony w 6,7-calowy panel AMOLED o odświeżaniu 120 Hz, co zapewni płynne i atrakcyjne wizualnie doświadczenie.

Co z aparatami? W Nothing Phone 2 możemy spodziewać się podobnego układu, jak w ubiegłorocznym modelu. Konfiguracja złożona z dwóch 50-megapikselowych sensorów i kamerki 16 MP do selfie wydaje się być imponująca, jednak aby zrobić prawdziwe wrażenie na klientach, smartfon potrzebuje teleobiektywu. Niestety, nie ma na razie żadnych informacji sugerujących obecność tej funkcji.

Nothing Phone 2 2

Nothing Phone 2 będzie oparty na podobnym designie jak poprzednik, ale z pewnymi drobnymi usprawnieniami. Będzie to dalsze dopracowanie udanej konstrukcji, a rendery udostępnione przez OnLeaks x Smartprix pokazują przyszłą stylistykę tego modelu. Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalne ogłoszenie i podanie ceny. Jeśli cena będzie przystępna, istnieje duże szanse na sukces Nothing Phone 2 na rynku. Klienci są pełni oczekiwań i ciekawości, a Carl Pei wydaje się zdawać sobie z tego sprawę. Czy Nothing Phone 2 spełni wszystkie oczekiwania? Tego dowiemy się dopiero po premierze, ale jedno jest pewne – branża mobilna oczekuje z niecierpliwością na lipcową premierę i jej rezultaty.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst