Google udostępniło nową wersję modelu Gemini 1.5 Pro. Jest on dostępny w ramach abonamentu Gemini Advanced i już każdy może skorzystać z funkcji najbardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji od Google’a. Ale czy warto?

gemini pro czy sie oplaca

Tutaj zacytuję klasyka — Edwarda Stachurę:

„[…] Ale czy warto?
Może nie warto?
Chyba nie warto…
Raczej nie warto.
Nie, nie — nie warto. […]”

E. Stachura

Co oferuje najnowsza odsłona AI od Google’a i ile kosztuje?

Obecnie możecie skorzystać z darmowego okresu próbnego, który wynosi aż 2 miesiące. Po tym czasie, jeśli nie zrezygnujecie, Google zawoła od was 97,99 złotych. Dużo? Powiedziałbym, że w normie. Wystarczy spojrzeć na ceny ChatGPT i Copilot Pro.

Co dostajecie w zamian:

  • 1.5 Pro- model nowej generacji z oknem kontekstu obejmującym milion tokenów.
  • Nowość Przesyłanie plików Dokumentów Google, PDF-ów i innych treści, na podstawie których można generować podsumowania, odpowiedzi i informacje zwrotne.
  • Priorytetowy dostęp do nowych funkcji, które obejmuje tylko ta wersja.
  • Edytuj i uruchamiaj kod Pythona bezpośrednio w Gemini Advanced.
  • 2 TB miejsca na dane w Google One.
  • Gemini w Gmailu, Dokumentach i innych usługach.

Wygląda obiecująco i wiele osób może zachęcić taka oferta, w tym mnie. Mnie skusiło Gemini w Gmail, Dokumentach i innych usługach Google. Jakie było moje zdziwienie, że nie znalazłem AI w Dokumentach Google.

Nie widzę sensu.

Firma opisuje możliwości sztucznej inteligencji w swoich produktach, również po polsku. Jednak nic takiego nie ma w moich narzędziach. Cieszę się, że gigant udostępnił darmową wersję próbną, bo dzięki temu wiem, że na ten moment jest dla mnie bezużyteczna.

Nie interesuje mnie okno rozmowy w stylu ChatGPT. AI działa bardzo dobrze, ale liczyłem na większą integrację z usługami Google. Co prawda, w czacie mogę dodawać pliki, lub pytać AI o konkretne dokumenty ze swojego zbioru, ale nie o to chodziło.

Tak, Google jakiś czas temu wspominało o tym, że Gemini w ich aplikacjach będzie na razie dostępne tylko w języku angielskim. Jednak nie każdy czyta wszystkie informacje i wiadomości technologiczne. Większość ludzi bazuje na tym, co zobaczy w poszczególnej ofercie, a ta ewidentnie wskazuje na coś innego. Nie podaje informacji, że działa to tylko w języku angielskim.

oferta gemini advanced

Na ten moment nie widzę sensu korzystania z Gemini Advanced. Wiele osób może skusi jeszcze 2TB miejsca na dane w Google One przez 2 miesiące za darmo. Ja to rozumiem, bo ten punkt oferty jest bardziej przekonujący, niż sztuczna inteligencja Google.

Po darmowym okresie 2 miesięcy można spokojnie przenieść się na tańszą wersję za 46,99 złotych. Oczywiście, jeśli zależy wam tylko na dysku 2 TB, bo jeśli chodzi o Gemini Advanced, to taki tandem dalej kosztuje 97,99 złotych.

Jak włączyć Gemini Advance w Polsce?

Jeśli nie macie problemu z językiem angielskim, to w prosty sposób możecie włączyć Gemini Advanced również w Polsce. Wystarczy, że w ustawieniach swojego konta usuniecie język polski, dodacie język angielski (USA) i wyłączycie automatyczne dodawanie nowych języków.

Wszystkiego dokonacie na tej stronie. Ważne jest to, żeby po tej procedurze wylogować i zalogować się na konto ponownie. Dzięki temu uzyskacie dostęp do Gemini Advanced w dokumentach i arkuszach Google.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst