Myśleliście, że na rynku smartfonów nie ma miejsca dla nowego gracza? To przeczytajcie o nowych telefonach NIO Phone. Stworzone są przez chińskiego producenta aut elektrycznych. W sumie, firma kieruje nowe smartfony do klientów swoich aut.

Reklamy kierują się do osób, które posiadają pojazdy elektryczne i prezentują zintegrowane funkcje, takie jak parkowanie automatyczne i inne funkcje samochodu, które umożliwiają zdalne sterowanie.

Nowe smartfony NIO przypominają trochę Google Pixel. Łączą projekt poprzednich generacji z tymi najnowszymi. Wygląda to dosyć ciekawie, ale nie sądzę by najnowsze smartfony trafiły na rynek europejski.

Jeden z analityków twierdzi, że smartfony NIO mają na celu głównie zbieranie danych użytkowników, a nie generowanie zysków.

The automaker’s primary interest in designing the phone is probably in collecting user data rather than seeking to make the phone a key contributor to revenue, according to IDC analyst Will Wong.

Reuters
Przechwytywanie zawartosci sieci Web 25 9 2023 7211 phone.nio .com

Oprócz oryginalnego wyglądu smartfony NIO nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Telefon jest wyposażony w Snapdragon 8 Gen 2 i ma 6,81-calowy zakrzywiony ekran OLED z częstotliwością odświeżania 120Hz. Na tylnej obudowie znajdują się trzy aparaty o rozdzielczości 50MP każdy: główny z optyczną stabilizacją obrazu, teleobiektyw typu peryskop z OIS oraz szerokokątny.

Klienci w Chinach mają do wyboru trzy opcje pamięci wewnętrznej i RAM: 512GB/12GB, 1TB/12GB lub najwyższej klasy 1TB/16GB, jak podano na stronie produktu. Telefon ma baterię o pojemności 5,200mAh, która wspiera szybkie ładowanie przewodowe 66W i bezprzewodowe 50W. Może też naładować inne urządzenia za pomocą odwrotnego ładowania 10W.

nio phone camera 2 1

NIO Phone pracuje na niezidentyfikowanej wersji systemu Android z autorską nakładką SkyUI. Wersja podstawowa, zwana Performance Edition, ma cenę 6,499 CNY (~890 USD), a wersja średnia Signature Edition kosztuje 6,899 CNY (~945 USD) i jest dostępna w całych Chinach. Natomiast właściciele samochodów Nio EV mają możliwość zakupu najwyższej wersji Expedition Edition za 7,499 CNY (~1,030 USD)

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst