To nie pierwszy raz, kiedy Copilot pojawia się w systemie Android. Jednak, to pierwszy raz, kiedy możemy skorzystać z tej usługi w oddzielnej, dedykowanej aplikacji. Przestałem już zwracać uwagę na to, gdzie pojawia się Copilot, bo w pewnym momencie Microsoft „wciskał” go wszędzie. Czy to w formie Bing Chat, czy w nowej odsłonie, podpinali go niemal do każdej swojej usługi. Tym razem postanowiono Copilot wydać w formie dedykowanej aplikacji, bez konieczności logowania, co jest dużym plusem.

Przeczytaj również:

Copilot na Androidzie to nowa aplikacja, która wykorzystuje zaawansowane modele językowe, takie jak ChatGPT i DALL-E 3, do generowania tekstu i obrazów na podstawie zapytań użytkownika. Możesz używać Copilota na Androidzie do rozmawiania z chatbotem, tworzenia grafik lub pisania treści do różnych celów. Co więcej, Copilot na Androidzie oferuje bezpłatny dostęp do najnowszego modelu GPT-4 OpenAI, który jest znacznie lepszy i potężniejszy niż poprzednie wersje.

Screenshot 20231228 103526 Copilot

W tym momencie użytkownicy przeglądarki Edge na Androida mogą się śmiać pod nosem, bo oni od dawna korzystają z Copilota. Dostęp do AI jest z poziomu głównego ekranu, wystarczyło kliknąć w przycisk zintegrowany z przeglądarką. Wygląda to w ten sposób:

Screenshot 20231228 105203 Edge

Jaki był więc powód, dla którego Microsoft stworzył dedykowaną aplikację? Nie wszyscy chcą korzystać z przeglądarki Edge, mimo że jest to bardzo dobry produkt. Jednak przeglądarka Chrome nadal jest najbardziej popularnym rozwiązaniem i prawdopodobnie przez długi czas się to nie zmieni. Dlatego Microsoft postanowił zachęcić większą liczbę użytkowników do usługi Copilot, tworząc dedykowaną i niezależną aplikację.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst