Kolejne ciekawe mapy online. Tym razem coś bardziej brutalnego. Mapy, które wskazują miejsca morderstw w średniowieczu. Poniżej jedna z historii, która wydarzyła się i można ją znaleźć na mapie.

Walter z opatów Ann został zamordowany przez miłość i zazdrość. Został zabity przez kapelana Alana de Hackford, który z pomocą i namową Alice de York, kochanki obu mężczyzn, zadał mu śmiertelny cios mieczem.

Tak wynika z zeznań przysięgłych, którzy badali sprawę na polecenie koronera i szeryfów. Zabójstwo miało miejsce w czwartek przed świętem św. Walentego (14 lutego 1326). Walter zmarł w poniedziałek po otrzymaniu sakramentów. Alan i Alice zbiegli i nie wiadomo, gdzie się ukrywali.

Mapy online Londynu z morderstwami

Jedna z map online dostępna jest już od 2018 roku i została udostępniona przez Uniwersytet Cambridge. Jednak teraz postanowiono oddać do użytku kolejne mapy, na których możecie znaleźć podobne informacje.

Mapy online morderstw z epoki średniowiecza wykorzystują interaktywne zapisy koronerów (a w przypadku Oksfordu także zapisy antykwariusza Twyne’a), aby pokazać miejsca niektórych zabójstw dokonanych w Londynie, York i Oxford w XIV wieku.

Na mapach morderstwa są oznaczone znacznikami z kategoriami. Znaczniki te pokazują narzędzie zbrodni użyte w każdym odnotowanym średniowiecznym morderstwie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst