Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Latte – tak nazywa się projekt pozwalający uruchomić androidowe aplikacje w Windowsie. Nie jest to temat nowy i powraca co chwilę do sieci. Tym razem z potwierdzeniem, że Microsoft dokończy ten projekt w przyszłym roku.

Android apps

Aplikacje Androida w systemie Windows, to temat bardzo długo oczekiwany. Pewnie, bardzo przydatna rzecz, ale nie liczcie, że każdy deweloper rzuci się od razu na ten projekt.

Microsoft już wcześniej pracowało i udostępniło podobne rozwiązanie, ale to tylko w ramach użytkowników posiadających Windows Phone. Projekt ten nazywał się Astoria i został porzucony, z wiadomych względów.

Tym razem mowa o uniwersalnej platformie. W 2021 roku Microsoft umożliwi przenoszenie aplikacji Androida do sklepu Windows. Proces ma być mało inwazyjny i nie będzie wymagał zmiany kodu. Usługi Google mają być jednak wyłączone w aplikacji, co jest raczej zrozumiałą decyzją. Po konwersji taka aplikacja ma być opublikowana jako pakiet MSIX.

Po przerzuceniu aplikacji do sklepu Windows zabraknie usług Google. Jednak programiści będą mogli je zastąpić API Microsoft. W pewnych granicach oczywiście, bo trzeba definitywnie wykluczyć takie usługi jak Gry Google Play.

Zostaw odpowiedź