Reklama

Reklama Tracking Image Advertisement Tracking Exactag Tracking Adnxs Tracking

Microsoft ogłosił, że kończy ze wsparciem dla usługi Cortana w systemie Windows 10 i Windows 11. Aplikacja zostanie wyłączona do końca tego roku. To dotyczy tylko systemu Windows, bo Cortana będzie dalej dostępna w Outlook Mobile, Teams Mobile, Microsoft Teams Display i Microsoft Teams rooms. Firma tłumaczy to wejściem na rynek nowych funkcji AI – między innymi Chat GPT i Windows Copilot. Właśnie ta ostatnia ma przejąć, przynajmniej w pewnym stopniu, pałeczkę w zarządzaniu i pomocy.

Niecałe dwa tygodnie temu Microsoft ogłosił, że wprowadzi nową usługę Windows Copilot jeszcze w tym roku. Osobiście czekam na Copilot w Wordzie. Zapisałem się do beta testów i jestem w kolejce do udostępnienia Copilot w aplikacji Word. Jestem ciekawy możliwości nowej sztucznej inteligencji Microsoftu. Podobno Copilot jest w stanie zdziałać wiele niesamowitych rzeczy. To właśnie nowy Windows Copilot ma wejść w buty Cortany.

windows copilot

Funkcja AI Copilot będzie dostępna w wersji zapoznawczej od przyszłego miesiąca. Nowa usługa może analizować zawartość na ekranie i oferować kontekstowe sugestie i akcje na podstawie tego, co jest wyświetlane przez użytkownika.

Microsoft przedstawia Copilot jako zaawansowanego asystenta, taką Cortanę na sterydach. Windows Copilot będzie można poprosić o skonfigurowanie ustawień systemu Windows, otwieranie aplikacji, analizowanie tekstu i obrazów w aplikacjach, inicjowanie asystenta przyciągania, sprawdzanie dostępności aktualizacji i nie tylko. Jest to narzędzie do kontrolowania wielu aspektów komputera, zmieniając wszystkich w zaawansowanych użytkowników. Brzmi dobrze, ale sami będziemy musieli się przekonać, czy Microsoft miał rację

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst