Seria Microsoft Surface Laptop Go – to udane laptopy w przystępnej cenie. Nie są to flagowe sprzęty od Microsoftu, ale i tak warto się zainteresować tymi komputerami, bo mowa o cenie w okolicach 3000 złotych. Tak ma być wyceniony również Surface Go 3.

Microsoft Surface Laptop Go 3 pojawi się jesienią.

W czerwcu ubiegłego roku mieliśmy premierę modelu Surface Laptop Go 2. Chodzi oczywiście o Polskę. Najwyższy czas na udostępnienie nowszej odsłony tego laptopa. Dobrze, że Microsoft interesuje się również klientami, którzy mają „chudsze” portfele. Szkoda tylko, że zmiany będą kosmetyczne i niektórych potencjalnych klientów nie muszą przekonywać do siebie. Zresztą, tak samo było w przypadku przejścia z pierwszej na drugą generację.

Na pewno zmieni się najniższa konfiguracja i otrzyma ona 8GB pamięci RAM. Względem poprzednika jest to dwukrotny wzrost. Nie będę tutaj zbytnio wychwalał producenta, bo tak po prostu musiało być. Laptop z 4GB RAM nie przyjąłby się na rynku. Ba, śmiem twierdzić, że 8GB pamięci RAM jest już lekkim ryzykiem. A do tego trzeba dodać, że Surface Laptop Go 3 może nie otrzymać podświetlanej klawiatury. I jeśli się tak stanie, że ponownie nie zobaczymy tej opcji w najnowszym laptopie, to będzie wielka wada Microsoftu.

W Surface Laptop Go 3 pojawi się procesor Intel Alder Lake. Prawdopodobnie będą to jednostki Core i5-1230U, Core i5-1235U oraz Core i5-1240U. Obudowa, waga i bateria mają pozostać bez zmian. Mam jednak nadzieję, że informacje o baterii nie potwierdzą się do końca. Liczę na zwiększenie pojemności akumulatora. Jeśli chodzi o konstrukcję, to moim zdaniem na plus, że Microsoft idzie tą samą drogą.

Microsoft przyjmuję podobną politykę jak Apple lub Sony. Stawia na ewolucję i drobne zmiany, nie decydując się na wielkie kroki i rewolucję. Dla mnie to ma sens, ale rozumiem też użytkowników, którzy wymagają więcej i liczą na większą dawkę innowacji. Ja jednak jestem zwolennikiem ulepszania czegoś co się sprawdziło wcześniej.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst