Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Seria Microsoft Surface Laptop Go – to udane laptopy w przystępnej cenie. Nie są to flagowe sprzęty od Microsoftu, ale i tak warto się zainteresować tymi komputerami, bo mowa o cenie w okolicach 3000 złotych. Tak ma być wyceniony również Surface Go 3.

Microsoft Surface Laptop Go 3 pojawi się jesienią.

W czerwcu ubiegłego roku mieliśmy premierę modelu Surface Laptop Go 2. Chodzi oczywiście o Polskę. Najwyższy czas na udostępnienie nowszej odsłony tego laptopa. Dobrze, że Microsoft interesuje się również klientami, którzy mają “chudsze” portfele. Szkoda tylko, że zmiany będą kosmetyczne i niektórych potencjalnych klientów nie muszą przekonywać do siebie. Zresztą, tak samo było w przypadku przejścia z pierwszej na drugą generację.

Na pewno zmieni się najniższa konfiguracja i otrzyma ona 8GB pamięci RAM. Względem poprzednika jest to dwukrotny wzrost. Nie będę tutaj zbytnio wychwalał producenta, bo tak po prostu musiało być. Laptop z 4GB RAM nie przyjąłby się na rynku. Ba, śmiem twierdzić, że 8GB pamięci RAM jest już lekkim ryzykiem. A do tego trzeba dodać, że Surface Laptop Go 3 może nie otrzymać podświetlanej klawiatury. I jeśli się tak stanie, że ponownie nie zobaczymy tej opcji w najnowszym laptopie, to będzie wielka wada Microsoftu.

W Surface Laptop Go 3 pojawi się procesor Intel Alder Lake. Prawdopodobnie będą to jednostki Core i5-1230U, Core i5-1235U oraz Core i5-1240U. Obudowa, waga i bateria mają pozostać bez zmian. Mam jednak nadzieję, że informacje o baterii nie potwierdzą się do końca. Liczę na zwiększenie pojemności akumulatora. Jeśli chodzi o konstrukcję, to moim zdaniem na plus, że Microsoft idzie tą samą drogą.

Microsoft przyjmuję podobną politykę jak Apple lub Sony. Stawia na ewolucję i drobne zmiany, nie decydując się na wielkie kroki i rewolucję. Dla mnie to ma sens, ale rozumiem też użytkowników, którzy wymagają więcej i liczą na większą dawkę innowacji. Ja jednak jestem zwolennikiem ulepszania czegoś co się sprawdziło wcześniej.

Zostaw odpowiedź