AI jest wszędzie, nowe funkcje wyskakują Ci nawet z lodówki? Nie martw się, nie każda nowość z AI jest robiona dla samego robienia i wprowadzona bo tak nakazuje moda. Najnowsze możliwości Map Google, z wykorzystaniem AI, przydadzą się wielu osobom. Moim zdaniem, jest to najlepsza zmiana w ostatnich latach.

Google właśnie podniosło poprzeczkę wprowadzając innowacyjną funkcję w Mapach Google, która wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję (AI) do personalizowania rekomendacji miejsc. To w mojej ocenie przełomowa aktualizacja, która na ten moment jest testowana eksperymentalnie w Stanach Zjednoczonych. Może zrewolucjonizować sposób, w jaki odkrywamy nowe lokalizacje, dostosowując się do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb.

Co to za funkcja?

Nowa funkcja Map Google korzysta z zaawansowanych modeli AI, by analizować ponad 250 milionów miejsc i recenzji od 300 milionów użytkowników, oferując spersonalizowane sugestie miejsc, które najlepiej odpowiadają naszym zapytaniom. Dzięki temu, zamiast przeszukiwać niezliczone listy i recenzje, możemy teraz otrzymać precyzyjne rekomendacje, które pasują do naszego zapytania w języku naturalnym.

Wyobraź sobie, że chcesz znaleźć „stare i oldschoolowe puby w Poznaniu”, gdzie znajdziesz ciekawy klimat. Wystarczy, że wpiszesz to zapytanie w Mapach Google, a generatywna AI przeanalizuje dostępne dane, oferując ci listę miejsc wraz ze zdjęciami, ocenami i recenzjami, które pomogą ci podjąć decyzję. Co więcej, jeśli twoje plany nagle się zmienią – na przykład zacznie padać deszcz – Mapy Google będą gotowe zaoferować alternatywne sugestie na „zajęcia na deszczowy dzień”.

Dlaczego to ważne?

Ta nowa funkcja Map Google to nie tylko kolejna aktualizacja aplikacji; to krok w stronę przyszłości, w której nasze interakcje z technologią stają się bardziej intuicyjne, a sztuczna inteligencja pomaga nam w codziennym życiu na jeszcze więcej sposobów. Dzięki temu, że AI może zrozumieć i przetworzyć nasze zapytania w języku naturalnym, odkrywanie nowych miejsc staje się szybsze, łatwiejsze i bardziej dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

mapy ai.webp

Przykład zastosowania nowej AI w Mapach Google

Ile razy próbowaliście znaleźć najlepszą knajpę, w której zjecie dobry obiad w wielkim mieście? Ja za każdym razem miałem jakieś wymagania, które ciężko było uwzględnić w wyszukiwarce Map Google. A już tym bardziej jeśli używałem naturalnego języka. I to właśnie ma zmienić najnowsza aktualizacja. Będę mógł zapytać, gdzie w Krakowie zjem najlepszą golonkę w piwie i będę miał blisko na Wawel.

Na razie ta funkcja jest dostępna tylko dla niektórych Lokalnych przewodników w USA, ale Google planuje ją wdrożyć na całym świecie po zakończeniu fazy testowej. Mam nadzieję, że w Polsce będziemy mogli ją wypróbować wkrótce. Jako Lokalny przewodnik na wysokim poziomie mogę liczyć na wcześniejszy dostęp do tej funkcji.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst