Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane
Zrzut ekranu 19 12 2023 82922 czynaczas.pl

Jeden z polskich użytkowników stworzył fantastyczną mapę, która pokazuje położenie i opóźnienia autobusów i tramwajów w kilku popularnych polskich miastach. Mapa wyświetla rzeczywiste położenie GPS tramwajów i autobusów w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Krakowie, Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej oraz Wrocławiu.

Szacuje też przyjazdy na przystanki, czy wyświetla komunikaty o utrudnieniach przewoźników. Jest to prawdziwa gratka nie tylko dla pasażerów, ale też fanów komunikacji miejskiej. Autor dzieli się również informacjami na temat opóźnień, ale dodaje tutaj pewną ważną informację.

Zrzut ekranu 2023 12 19 082611

W opisie napisano, że mapa obejmuje Poznań, ale to miasto nie mogłoby być sobą, gdyby nie zepsuło czegoś. Kilka tygodni temu chciałem spojrzeć na mapę i zobaczyłem komunikat o błędzie. Dzisiaj sprawdzam i również widzę ten sam komunikat. Widać, że mapa ma problemy z pobieraniem danych GPS, albo to dane GPS w Poznaniu mają jakiś problem. Może to jakiś rykoszet ciężkich remontów?

Zrzut ekranu 19 12 2023 84420 czynaczas.pl

Ktoś dobrze napisał, że gdyby to nasz rząd się za to zabierał, to premier (tu wstaw dowolne nazwisko) ogłosiłby przetarg na taki projekt. Przeznaczono by 70 milionów na aplikację, która by i tak nie działała. Jednak ktoś by zarobił.

Niestety, ale mapa nie ma swojej oficjalnej aplikacji na Androida. Możecie jednak skorzystać z pewnej funkcji w przeglądarce (np. Edge). Wystarczy stronę zainstalować jako aplikację i działa ona idealnie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Jeden komentarz

  1. Dzięki Maciej za miłe słowa!

    Gdybyś Ty lub czytelnicy mieli jakieś uwagi czy pomysły na usprawnienie Czynaczas – dajcie znać 🙂

Leave A Reply