Aplikacja Google Files została teraz wyposażona w intuicyjny w obsłudze skaner dokumentów, wcześniej dostępny w Google Drive. Nowa funkcja automatycznie kadruje i cyfryzuje dokumenty z zadowalającą precyzją, choć nie reprezentuje ona najwyższej dostępnej na rynku technologii skanowania.

Zintegrowana bezpośrednio w aplikacji Google Files, nowa funkcjonalność jest dostępna poprzez specjalnie zaprojektowany przycisk umieszczony w prawym dolnym rogu interfejsu, oznaczony ikoną symbolizującą proces skanowania.

Aktywacja tego przycisku uruchamia interfejs skanera, wyposażonego w zestaw funkcji zapewniających efektywną i w miarę precyzyjną digitalizację dokumentów. Po wykryciu obiektu z tekstem, system automatycznie dokonuje jego kadrowania i skanowania.

Dokumenty są automatycznie przechowywane w nowo utworzonej sekcji szybkiego dostępu, w katalogu „Zeskanowane”. To rozwiązanie zapewnia natychmiastowy dostęp do zeskanowanych dokumentów, co jest znaczącym udogodnieniem.

Mimo to, technologia skanowania oferowana przez Google nie stanowi najlepszego rozwiązania dostępnego na rynku. Chociaż z pewnością znajdzie swoich zwolenników wśród fanów marki, osobiście uważam, że lepsze efekty w skanowaniu dokumentów oferuje OneDrive oraz aplikacja aparatu w urządzeniach Samsung Galaxy.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst