Spodobały wam się ekrany czuwania, jakie zaprezentowało Apple w swoich urządzeniach? W tekście znajdziecie ładne widgety, prognozę pogody i funkcjonalny pasek zadań do tabletów. Do tego możecie zobaczyć bardzo fajnie zaprojektowaną aplikację do zarządzania budżetem.

Rain

Rain jest bardzo prostą aplikacją, ale właśnie takie lubię. Bez zbędnych fajerwerków. Służy do tego, do czego została stworzona, czyli pokazywania pogody. Jeśli szukacie kombajnów pogodowych, to nie ten adres. Jeśli jednak zależy wam na prostocie, to możecie docenić aplikację Rain. Nie wiem, czy w Moskwie świeci słońce 😉

rain

StandBy iOS: Always On Display

Ta aplikacja służy do wyświetlania zegara lub kalendarza w trakcie ładowania smartfona. Jest to kopia tego, co prezentuje Apple w najnowszym wydaniu. Muszę przyznać, że aplikacja sprawdza się, a informacje na ekranie prezentują się bardzo fajnie. Czy będę z tego korzystać? Dla mnie to tylko ciekawostka, ale na pewno przypadnie do gustu wielu osobom.

widgety widzety

Widgeet – Color Widget

Aplikacja Widgeet jest dla miłośników widgetów. Zdobywa coraz większą popularność i nie ma co się dziwić, bo aplikacja oferuje całkiem spory zestaw widżetów. Praktycznie każdy z nich można skonfigurować pod siebie. Do tego możecie skorzystać z elementów premium, za które trzeba dopłacić. Jednak wydaję mi się, że większości użytkownikom wystarczą darmowe widżety.

Znajdziecie tam nie tylko zegary, ale również widżety odtwarzacza muzyki i kalendarz. Niestety, ale kalendarz nie jest synchronizowany z kontem Google. Więc wyświetla tylko daty, bez wydarzeń.

zegar i widgety

Allowance

Piękna i darmowa aplikacja do zarządzania finansami. Według mnie tutaj zagrało wszystko. Od czcionek, po wygląd i animacje. Nie ma sensu rozpisywać się nad Allowance, bo to trzeba sprawdzić samemu.

allowance

Smart Dock

To jest aplikacja raczej skierowana dla posiadaczy tabletów. Nie widzę tutaj zastosowania w smartfonach. Wiem, że są miłośnicy takich rozwiązań, ale ja jestem zwolennikiem gestów w telefonach. Natomiast w tablecie Smart Dock byłby moim pierwszym wyborem. Niebawem będę testować tablet Oppo, więc przyjrzę się bliżej tej aplikacji.

Aplikacja Smart Dock dostępna jest w repozytorium F-Droid.

smart dock

Więcej ciekawych aplikacji znajdziecie na poniższym materiale wideo. Nie ukrywam i ciężko to ukryć, że powyższe aplikacje sprawdziłem dzięki rekomendacjom z filmu.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst