Czytelnicy tacy jak Ty pomagają wspierać Androidowy.pl. Gdy dokonujesz zakupu za pomocą linków na naszej stronie, tworzy się magia i możemy otrzymać prowizję partnerską. Dzięki temu pozostajemy niezależni i bezstronni. Dziękujemy.


Dziś chciałbym podzielić się bardzo ciekawym i pięknym projektem stworzonym przez Susan Straight – powieściopisarkę i profesor na UC Riverside. Dzięki jej wieloletniej pracy możemy podziwiać mapę, na której umieściła amerykańskie powieści. Powieści rozmieszczono w oparciu o miejsce akcji głównego wątku danej książki. (źródło)

Dla mnie jest to genialna mapa i chciałbym zobaczyć podobną w Polsce. Amerykanka stworzyła mapę z 1001 amerykańskimi powieściami, żeby czytelnicy bliżej poznali historię kraju. USA jest krajem o dużej powierzchni i mapa pokazuje z jakimi różnicami kulturowymi mamy do czynienia. Wystarczy spojrzeć na przekrój książek i od razu można dostrzec różnorodność tamtego kraju.

Chciałbym zobaczyć polski odpowiednik, dzięki któremu mógłbym poznać książki z wybranego regionu. Lubię kupować książki o miejscach, które odwiedzam. Najlepiej robić to na miejscu, w lokalnych księgarniach. Można też szukać w internecie i czasami łatwo jest znaleźć takie książki. Idealnym przykładem jest region Karkonoszy. Dzięki wydawnictwu Wielka Izera można poznać lepiej tamte tereny i historię z nimi związaną.

Swego czasu trafiłem na nakładkę Map Google mająca punkty z książkami, których akcja dzieje się w Kotlinie Jeleniogórskiej. Można prześledzić książki na mapie, na podobnej zasadzie jak w wyżej omawianym przypadku (Literacka Kotlina Jeleniogórska – Moje Mapy Google). Jest to podobny projekt, ale na mapę wrzucono praktycznie każdą dostępną książkę, w której wspomniano dane miejsce.

Zrzut ekranu 2023 06 02 114032

Zostaw odpowiedź