Android 14 i One UI 6.0 już od jakiegoś czasu królują na rynku, ale to One UI 6.1 jest prawdziwym „gwiazdorem”, którego Samsung zaprezentował wraz ze swoją najnowszą serią Galaxy S24. Właśnie dlatego krąży mnóstwo pytań wśród użytkowników starszych modeli Samsunga – „Czy mój Samsung Galaxy otrzyma nową wersję One UI 6.1?”. Nowa aktualizacja przynosi ze sobą całą gamę nowinek, w tym narzędzia Galaxy AI, które wyglądają ciekawie w Galaxy S24.

Na początku Samsung ogłosił tylko krótką listę urządzeń, które miały zostać zaktualizowane do One UI 6.1. Wymienione zostały wszystkie modele z serii Galaxy S23, Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+, Galaxy Tab S9 Ultra, Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5.

Ale ostatnie wieści, które wyciekły dzięki Tarunowi Vatsowi na X, wskazują, że Samsung ma w planach rozszerzenie listy urządzeń z One UI 6.1. Post zawiera zrzuty ekranu z Menedżera Galaxy S na oficjalnym forum Samsunga, który zapowiada, że aktualizację otrzymają również modele z serii S21 i S22. Co do daty, mówi się o pierwszej połowie tego roku, co daj nam spory rozrzut jeśli chodzi o okres – od kilku tygodni po kilka miesięcy.

s21 one ui 61

Wcale mnie nie dziwi, że wymienione modele otrzymają najnowszą wersję One UI 6.1. W końcu Galaxy S21 ma obiecane 4 duże aktualizacje systemu. Dzięki takiej polityce Galaxy S21 otrzyma jeszcze aktualizację do Androida 15. Osobiście czekam na pełną listę smartfonów Samsung Galaxy, które otrzymają aktualizację do One UI 6.1. Moim zdaniem zobaczymy na niej nawet budżetowe smartfony, które łapią się na aktualizację dzięki długiemu wsparciu producenta. W takich tekstach często pomijane są takie modele jak Galaxy M34 lub Galaxy A25, ale można liczyć na to, żę i one otrzymają nowy system.

Aktualizacja One UI 6.1 – jakie funkcje i dla kogo?

Oczywiście, starsze i budżetowe smartfony Galaxy mogą nie spełniać wszystkich wymagań i mogą nie otrzymać najważniejszych aspektów aktualizacji One UI 6.1. Jak dobrze wiemy, w najnowszej wersji znajdują się funkcje oparte na AI. Samsung wprowadził pakiet narzędzi Galaxy AI podczas prezentacji serii Galaxy S24. W skład tego zestawu wchodzą funkcje takie jak Circle to Search i Chat Assist. Jednakże, ze względu na to, że te funkcje częściowo opierają się na chipsecie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy, mogą one nie być dostępne na starszych urządzeniach.

Niektóre funkcje, jak edycja sugestii, tapety ambientowe czy narzędzia tłumaczenia, są przetwarzane bezpośrednio na urządzeniu i wymagają nowszych chipów, takich jak Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy i jego NPU. Inne teoretycznie mogą być bardziej powszechne. Samsung potwierdził, że seria Galaxy S23, najnowsze modele składane i Galaxy Tab S9 otrzymają przynajmniej niektóre z funkcji Galaxy AI. Jednak na chwilę obecną wiele urządzeń z One UI 6.1 pozostaje bez dostępu do tych narzędzi.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst