Na początku października miała miejsce premiera długo oczekiwanego smartfona Samsung Galaxy S23 FE. Jednak od tamtego momentu nie trafił on na polski, ani nawet europejski rynek. Dopiero teraz sprzedaż rozpoczęła się w USA, ale tam klienci mają do wyboru inną wersję tego smartfona – z procesorem Snapdragon 8 Gen 1. W Europie, a także w Polsce Galaxy S23 FE będzie dostępny z procesorem Exynos 2200.

Kiedy Galaxy S23 FE pojawi się w Polsce?

Pojawiają się pewne plotki, że Galaxy S23 FE pojawi się w Europie na początku 2024 roku. Być może tuż przed lub w trakcie premiery Galaxy S24. Nie pierwszy raz zdarza się taka sytuacja, kiedy Samsung prezentuję serię FE w podobnym czasie co flagowe smartfony. Tak też było w przypadku Galaxy S21 FE, który pojawił się zaraz obok Galaxy S22.

Samsung Galaxy S23 FE 01 cena

Jest jeszcze inna możliwość, która bardziej mi się podoba, ale jest chyba mniej prawdopodobna. Jest to scenariusz, w którym Galaxy S23 FE pojawia się w Europie wraz ze stabilną wersją One UI 6. Jasne, oprogramowanie pojawi się najpierw na flagowych smartfonach Samsunga. Jednak w sieci pojawiła się informacja, że edycja FE do sprzedaży trafi już z Androidem 14 i zainstalowanym One UI 6. Mogłoby to być dobre rozdanie ze strony producenta.

Wraz z tą informacją spekuluje się, że smartfon w Europie pojawi się za kilka tygodni. Byłoby dobrze gdyby Galaxy S23 FE w Polsce można było kupić jeszcze przed świętami. Bo warto.

Dlaczego warto czekać na Galaxy S23 FE.

Wydaję mi się, że to najwyższy czas żeby Samsung udostępnił najnowszego smartfona europejskiej publiczności. Na ten moment mamy za dużą dziurę pomiędzy modelem Galaxy A54 a Galaxy S23. Samsung Galaxy S23 FE jest bardzo dobrym pomostem pomiędzy tymi dwoma modelami. W sieci jest pełno opinii, że tańszy model staje się mało opłacalny, a droższy dalej będzie miał się dobrze dzięki ekranowi.

s23 fe kolory

Jestem daleki od tego żeby skreślać Galaxy A54 po premierze najnowszego smartfona FE. Właśnie testuję tego średniaka i moim zdaniem jest to jeden z najlepszych smartfonów w okolicach 1700 złotych. Mógłbym jeszcze rozważać zakup Galaxy A34, który jest właśnie w promocji. Jednak Galaxy S23 FE to już inna półka jakościowa i cenowa.

Cena Galaxy S23 FE.

Tutaj jest pole do spekulacji. Jeśli mielibyśmy przeliczać obecną cenę w USA, to wyszłoby około 2500 – 2600 złotych. Ale dobrze wiemy, że tak się nie robi. Inny procesor, inne podatki i inny rynek. Jednak…

Załóżmy, że cena około 2500 złotych byłaby realna, to mowa o bardzo przyzwoitym sprzęcie. W tej cenie ciężko znaleźć tak dobrego smartfona z takim oprogramowaniem. Ja bym bardzo polecał ten model w takich okolicach cenowych. Pod warunkiem, że Exynos 2200 w Galaxy S23 FE jest zdecydowanie lepiej zoptymalizowany niż w przypadku Galaxy S22. Tak niby jest, ale wolę poczekać na recenzję europejskich blogerów. Może będę jednym z nich, kto wie.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst