Google właśnie w tym tygodniu wypuściło jedną z ostatnich aktualizacji Androida 13 dla użytkowników Pixel 4a, aż do najnowszych modeli Pixel 7 Pro i Pixel Fold. Jasne, mówimy tutaj o najnowszej aktualizacji zabezpieczeń Androida 13 z lipca. To dobra wiadomość, ponieważ naprawia wiele problemów i przygotowuje urządzenia na przyszłą wersję Androida.

Tak, następna aktualizacja oprogramowania powinna być Androidem 14 i planowana jest na sierpień lub wrzesień. Aktualizacja, która właśnie została wydana dla telefonów Pixel i nowego tabletu Pixel, to zwykła miesięczna łatka, która miała się pojawić w poniedziałek.

To oznacza, że to po prostu kolejna miesięczna łatka zabezpieczeń i nie ma żadnych większych zmian. Google potwierdziło aktualizację lipcową na swoim forum społecznościowym, udostępniając kilka szczegółów dotyczących poprawek dla nowego tabletu Pixel.

No cóż, jedną rzecz udało im się poprawić i wielu ludzi czekało na to z niecierpliwością. Mowa tutaj oczywiście o zużyciu baterii. Poprzednia aktualizacja wprowadziła pewne zamieszanie i czas pracy na jednym ładowaniu drastycznie spadł. Na blogu Google obiecano, że lipcowa aktualizacja naprawia ten problem. Zobaczymy.

W lipcowej aktualizacji Google Pixel tablet otrzymał wiele poprawek, które mają znaczący wpływ na jego wydajność, żywotność baterii, ładowanie i interfejs użytkownika. Dodatkowo, przeprowadzono również szereg drobnych zmian i poprawek związanych z bezpieczeństwem dla innych urządzeń.

Jeśli posiadasz Pixel 4a, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro lub Pixel Tablet lub nowego Folda – w ciągu najbliższego tygodnia otrzymasz aktualizację oprogramowania.

Nie ma zbyt wielu zmian w aktualizacji zabezpieczeń lipca, ale wielu właścicieli Pixel ma nadzieję na jakieś udogodnienia. To dlatego, że w czerwcu Google wydało swoją dużą kwartalną aktualizację (Pixel Drop) z nowymi funkcjami, ale niestety spowodowała ona również problemy dla wielu użytkowników. Niewykluczone, że te problemy zostaną rozwiązane, ale musisz cierpliwie poczekać i zobaczyć co się wydarzy.

Nie ma co się zrażać, jeśli bierzesz udział w programie beta i używasz Androida 14, to nie otrzymasz aktualizacji zabezpieczeń Androida 13 tej lipcowej. No cóż, to najprawdopodobniej jedna z ostatnich aktualizacji Androida 13 dla większości urządzeń Pixel. Wygląda na to, że możemy spodziewać się wydania Androida 14 w sierpniu lub wrześniu.

Zaktualizowanie do Androida 14 wiąże się ze wprowadzeniem kilku zmian oprogramowania, takich jak możliwość personalizacji ekranu blokady, nowe gesty i skróty oraz tapety z emoji. Ponadto, przynosi on również ulepszenia w zakresie szybkości i bezpieczeństwa. To tylko kilka z wielu usprawnień, które można wymienić.

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane

Autor na blogu technologicznym Androidowy.pl Od ponad 13 lat w branży technologicznej. Technologia ma być praktyczna.

Skomentuj mój tekst