Xiaomi MIX Fold 3: Składak, który zmieni reguły gry?

Samsung One UI 6 – wszystko co wiemy.

Każdego roku docierają do nas doniesienia o nadchodzących nowościach od Apple. W 2023 roku nie jest inaczej. Firma kiedyś była znana ze swojej innowacyjności. Można mieć zastrzeżenia do tego czy jest nią obecnie, ale jedno trzeba im oddać. Ich produkty dalej przyciągają miliony. Nic dziwnego, dalej wyglądają i działają bardzo dobrze. W tym artykule przyjrzymy się, czego możemy się spodziewać po Apple w najbliższym czasie.

Nowe produkty Apple na 2023 rok: Lista

Na początek, przedstawiamy listę urządzeń, które najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane przez Apple w 2023 roku:

 1. iPhone 15
 2. iPhone 15 Plus
 3. iPhone 15 Pro
 4. iPhone 15 Pro Max
 5. Apple Watch Series 9 (41 mm i 45 mm)
 6. Apple Watch Ultra 2. generacji
 7. 13-calowy MacBook Pro z M3
 8. MacBook Pro 14″ i 16″ z M3 Pro i M3 Max
 9. Nowy model iMaca 24″
 10. Odświeżony model MacBooka Air
 11. iPady Pro z ekranem OLED
 12. Nowy model iPada Air (prawdopodobnie z M2)

iPhone 15 – wszystko co wiemy.

Plotki o iPhone 15 zaczęły krążyć na długo przed premierą obecnej generacji iPhone’ów. Teraz, kiedy mamy już dość informacji, warto zastanowić się, czy warto czekać na iPhone 15. Zacznijmy od wyglądu.

Wygląd i design

Pierwsze doniesienia sugerują, że nowe modele iPhone’ów będą wyglądać podobnie do zeszłorocznych modeli. Apple, trzymając się swojej polityki, nie ma zamiaru odświeżać modelu mini. Zamiast tego, wprowadzi większą wersję Plus. Wśród nowych modeli znajdą się dwie standardowe wersje oraz dwie z serii Pro. Każda z grup będzie zawierać smartfony z ekranem o przekątnej 6,1 cala oraz 6,7 cala.

Port USB-C

Kolejną zmianą, której możemy się spodziewać, jest port USB-C, który ma zastąpić obecny port Lightning, niewielce popularny wśród urzędników Unii Europejskiej. Celem tej zmiany jest standaryzacja, co na pewno wyjdzie na dobre użytkownikom sprzętu elektronicznego. Ta zmiana może dotyczyć tylko rynku europejskiego, ale mało prawdopodobne jest, że Apple zdecyduje się na regionalizację swoich projektów. Najprawdopodobniej cały świat będzie mieć iPhone’y z USB-C.

Wydajność

W przypadku iPhone’ów serii Pro, Apple ma zamiar zastosować nowe układy A17, które będą produkowane w 3-nanometrowym procesie technologicznym. To przyczyni się do zwiększenia wydajności o około 10-15% przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii o około 30-35% w porównaniu do poprzedniej generacji tych układów. Standardowe modele będą wyposażone w układy A16, które już dobrze znamy.

Pamięć RAM

Inna zmiana, która wpłynie na wydajność, to zwiększenie ilości pamięci RAM. Według analityków z tajwańskiej firmy badawczej TrendForce, modele iPhone’a 15 serii Pro będą wyposażone w 8 GB pamięci RAM, w porównaniu do 6 GB w przypadku obecnej generacji.

iPhone Ultra

Na koniec, warto wspomnieć o plotkach na temat nowego modelu – iPhone Ultra. Mówi się, że będzie to najdroższy i najlepiej wyposażony dotychczas smartfon marki Apple. Nie wiadomo jeszcze, czy zastąpi on model iPhone 14 Pro Max, czy będzie to kolejny smartfon w portfolio firmy.

Nacisk na iPhone’ach serii Pro

Wygląda na to, że większość nowości będzie dostępna tylko w modelach serii Pro. Apple ma zamiar wykonać ramę obudowy z tytanu, zamiast ze stali szlachetnej. Titan jest lżejszy, trwalszy, ale również droższy. Jeśli więc liczyliście na obniżenie cen nowych iPhone’ów, prawdopodobnie się na tym zawiedziecie – nowe modele będą droższe.

Brak fizycznych przycisków w iPhone 15?

Jedną ze zmian, które mogą zaskoczyć, jest brak fizycznych przycisków w nowych modelach. Zamiast nich, Apple ma zamiar wprowadzić dotykowe panele, które będą działać podobnie do przycisku Home, znanego między innymi z iPhone’ów 8. Za każdym przyciskiem znajdować się będzie silniczek Taptic Engine, który generuje informację zwrotną w postaci wibracji, imitując efekt wciśnięcia fizycznego przycisku.

Czytnik linii papilarnych Touch ID – to już historia!

Kiedyś mówiło się, że Apple rozważa przywrócenie czytnika linii papilarnych Touch ID. Teraz jednak, jest niemal pewne, że nadzieja na przywrócenie Touch ID zniknęła bezpowrotnie.

Aparat w iPhone’ach – dogoni konkurencję?

Apple zaspało pewne kwestie związane z możliwościami fotograficznymi. Choć iPhone’y wciąż walczą o miano najlepszych smartfonów do robienia zdjęć, to problemem zawsze był brak dobrego zoomu optycznego. Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że tegoroczne modele Pro otrzymają teleobiektywy „peryskopowe”, które oferują 5-krotną, a nawet 10-krotną powiększenie optyczne. Kolejnym usprawnieniem aparatów ma być zastosowanie nowych przetworników obrazu marki Sony, które potrafią uchwycić dwa razy więcej światła niż stosowane obecnie matryce.

Łączność

Apple nie udało się stworzyć własnych modemów do obsługi sieci 5G. Tegoroczne modele iPhone’ów będą wyposażone w podzespoły produkowane przez firmę Qualcomm. Apple ma problemy z przegrzewaniem się modemów własnej produkcji. Obecnie mówi się, że nie będą one gotowe co najmniej do 2024 roku.

iPhone 15 – cena i data premiery

Nie ma jeszcze konkretnych informacji na temat ceny iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, jednak mówi się, że może ona wzrosnąć. Z drugiej strony, byłoby to w pewien sposób uzasadnione zmianami, które mają zostać wprowadzone do tych modeli. Najprawdopodobniej premiera nowych iPhone’ów odbędzie się we wrześniu tego roku.

Nowe modele MacBooków

Wśród nowości Apple na 2023 rok znajdują się także nowe modele MacBooków. Poniżej przedstawiamy listę modeli, które najprawdopodobniej zostaną wypuszczone na rynek w najbliższym czasie:

 • 13-calowy MacBook Pro z M3
 • MacBook Pro 14″ i 16″ z M3 Pro i M3 Max
 • Nowy model iMaca 24″

13-calowy MacBook Pro z M3

Jednym z najbardziej oczekiwanych urządzeń jest 13-calowy MacBook Pro z M3. Ta wersja MacBooka Pro ma przynieść wiele ulepszeń, takich jak nowy procesor M3, który zapewnia lepszą wydajność i efektywność energetyczną.

MacBook Pro 14″ i 16″ z M3 Pro i M3 Max

Apple ma zamiar wprowadzić do swojej oferty dwa nowe modele MacBooków Pro – 14-calowy i 16-calowy. Obie wersje mają być wyposażone w procesory M3 Pro i M3 Max, co zapewni im jeszcze lepszą wydajność.

Nowy model iMaca 24″

Apple również planuje wprowadzić na rynek nowy model iMaca 24″. Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące tego urządzenia, ale możemy się spodziewać, że będzie ono wyposażone w najnowsze technologie.

iPady Pro z ekranem OLED

Apple ma również plany odświeżenia swojej linii iPadów Pro. Nowe modele mają być wyposażone w ekran OLED, który zapewni lepszą jakość obrazu i kąty widzenia.

Nowy model iPada Air

Apple prawdopodobnie wprowadzi na rynek nowy model iPada Air. Nie są jeszcze znane szczegóły na ten temat, ale mówi się, że nowy iPad Air może być wyposażony w procesor M2.

Podsumowanie

2023 rok zapowiada się na kolejny ekscytujący rok dla Apple i jej fanów. Od nowych iPhone’ów, przez MacBooki, po iPady – firma ma wiele do zaoferowania swoim klientom. Czekamy na więcej informacji na temat tych urządzeń i na pewno będziemy na bieżąco informować o wszystkich nowościach.

Planujesz kupić najnowszego iPhone’a? Już dziś pomyśl o tym, jak go zabezpieczyć przed upadkami czy rysami. Postaw na sprawdzone etui i szkła do iPhone z serii 15.

Źródła: MacRumors, 9To5Mac, Bloomberg, Jonas Daehnert (@PhoneDesigner), 9To5Mac, Bloomberg

Na blogu mogą pojawiać się linki partnerskie. Dzięki Tobie mogę być niezależny. To nic nie kosztuje. Dziękuję!

Dołącz do klubu Androidowy!
Jest nas 500+

* wymagane
Skomentuj mój tekst